Zamknij

Zaskakująca oferta na Airbnb. Rodzina królewska wynajmuje część pałacu

Nina Czochara
13.11.2019 15:13
Pałac Miejski (Jaipur)
fot. Wikimedia Commons

Ogromna królewska sypialnia, prywatny basen, kamerdyner, indywidualne wycieczki i posiłki na rozległym tarasie – to wszystko czeka na gości w części Pałacu Miejskiego w Dźajpurze w Indiach. Ta zaskakująca oferta pojawiła się w serwisie Airbnb. Budowla ma blisko 300 lat i wciąż zamieszkują ją potomkowie tamtejszej rodziny królewskiej. W pałacu gościły między innymi takie sławy, jak księżna Diana, Bill Clinton czy Oprah Winfrey.

Apartament Gudliya jest obecnie jedną z najbardziej luksusowych ofert w serwisie Airbnb. Jest to też pierwsza królewska nieruchomość, która została udostępniona na platformie. Apartament znajduje się w prawdziwym pałacu, który wciąż jest w posiadaniu rodziny królewskiej. 

Apartament w pałacu królewskim do wynajęcia

Do dyspozycji osoby wynajmującej część pałacu w Indiach będą m.in. własny salon, ogromna sypialnia, kuchnia, luksusowa łazienka i prywatny kryty basen. Goście będą mieli okazję podziwiać kryształowe żyrandole, bogato zdobione komnaty i przestronne korytarze.

Turyści będą mogli skosztować także tradycyjnego, radżastańskiego śniadania, które zostanie podane na tarasie z widokiem na pasmo górskie Arawali. Do pałacu goście zostaną zawiezieni przez szofera, który będzie na nich czekał na lotnisku.

- Pobyt zapewni inspirującą podróż do bogatej historii, dziedzictwa kulturowego i tradycji artystycznych rodziny królewskiej. Goście zostaną podjęci przez prywatnego kamerdynera, który zorganizuje urozmaicone wycieczki po mieście, w tym zakupy, spacery z przewodnikiem po lokalnych muzeach i wiele innych atrakcji - podano w ofercie na stronach serwisu.

Zobacz także

Gospodarzem będzie 21-letni maharadża Padmanabh Singh. W oświadczeniu podał, że jest podekscytowany współpracą z Airbnb i cieszy się, że turyści będą mogli przekonać się, jak piękny jest Radżastan i doświadczyć indyjskiej gościnności.

Cena za noc w takim luksusowym apartamencie nie należy jednak do najniższych. Jeden nocleg kosztuje ... ponad 31 tys. złotych. Warto tutaj jednak podkreślić, że wszystkie pieniądze, jakie turyści wydadzą na wynajem apartamentu, zostaną przekazane na cele charytatywne, a dokładniej fundację, która wspiera kobiety z wiejskich obszarów Indii oraz mieszkańców Radżastanu. Oferta będzie dostępna w serwisie Airbnb od 23 listopada. 

ZOBACZ TAKŻE: Luksusowa usługa w Airbnb. Można wynająć nawet cały zamek

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC