Zamknij

Aquaparki w Polsce. TOP 8 najlepszych parków wodnych

10.09.2019 15:10
PArk of Poland
fot. Shutterstock

Aquaparki w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Zjeżdżalnie, baseny, rwące rzeki, jacuzzi, sauny stanowią prawdziwą atrakcję nie tylko dla rodzin. Który park wodny w Polsce warto odwiedzić? Oto 8 najciekawszych miejsc.

Parki wodne są idealnym miejscem rozrywki bez względu na porę roku. Aquapark Zakopane, Park Wodny w Krakowie, Aquapark Wrocław i Poznań oraz Park of Poland – przedstawiamy najlepsze aquaparki w Polsce

Aquapark Wrocław

To miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków – odwiedza go ponad 1,5 mln osób. Wrocławski park wodny obejmuje rozbudowany kompleks basenów z różnymi atrakcjami – m.in. zjeżdżalniami, jacuzzi, sztuczną falą czy „leniwą rzeką”. Z myślą o najmłodszych wydzielono część rodzinną z brodzikiem, mniejszymi zjeżdżalniami oraz statkiem pirackim. W kompleksie znajduje się też strefa saun oraz klub fitness.

Na terenie Aquaparku Wrocław znajduje się siedem różnych zjeżdżalni. Dużą popularnością cieszą się m.in. Magic Eye (186 metrów długości), Black Hole (ponad 100 metrów) oraz multimedialna zjeżdżalnia, która w czasie zjazdu zapewnia wrażenia świetlne i dźwiękowe. Ze względu na bogactwo różnych atrakcji to jeden z najchętniej odwiedzanych aquaparków w Polsce.

Aquapark Wrocław – ceny biletów:
Bilet całodniowy: normalny – 49 zł, ulgowy – 29 zł, rodzinny – 115 zł

Zobacz także

Aquapark Fala w Łodzi

To jeden z największych aquaparków w Polsce. Teren obecnego kompleksu wodnego powstał w 2008 roku w miejscu starej, łódzkiej „Fali” i ma około 10 ha powierzchni. Aquapark w Łodzi dysponuje basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, strefą saun, jacuzzi, dziką i spokojną „rzeką”, wodnym placem dla dzieci, a nawet plażą naturystów. Jeden z basenów został wyposażony nawet w urządzenia wytwarzające sztuczną falę. Znajduje się tutaj również jedyna w Polsce 19-metrowa zjeżdżalnia typu „kamikadze” o długości 60 metrów.

Aquapark Fala w Łodzi – ceny biletów:
Strefa basenowa (1 h): bilet normalny – 22 zł, ulgowy – 18 zł, rodzinny (dwoje dorosłych + dziecko) – 51 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Parki rozrywki w Polsce. 10 najlepszych miejsc na wyjazd z rodziną

Aquapark Zakopane

To jeden z najsłynniejszych parków wodnych w Polsce. Jednym z największych atutów tego miejsca jest możliwość kąpieli połączona z podziwianiem panoramy Tatr. Wewnątrz czeka basen rekreacyjny z torami pływackimi, basen rekreacyjno-leczniczy czy basen dla dzieci. Warto skorzystać też z „dzikiej rzeki” oraz 5 wodnych zjeżdżalni – najdłuższa ma ponad 160 metrów długości.

Na terenie kompleksu dostępny jest również „Świat saun” obejmująca m.in. saunę fińską, solankową, łaźnię parową oraz pokój relaksacyjny. Aquapark Zakopane dysponuje też sześcioma jacuzzi.

• Aquapark Zakopane – ceny biletów:
Bilet całodniowy: normalny – 69 zł, ulgowy – 56 zł, rodzinny (2+1, 2,5 godziny) – 99 zł

Zobacz także: Parki wodne w Europie. Ranking 8 najlepszych aquaparków

Termy Maltańskie i aquapark Poznań

To jeden z największych w Polsce parków wodnych i drugi co do wielkości ośrodek rekreacyjno-sportowy w Europie. Poznański aquapark obejmuje 16 mniejszych i większych basenów. Sporą popularnością cieszą się cztery baseny zewnętrzne z widokiem na Jezioro Maltańskie. Dla miłośników wodnych wrażeń przygotowano 13 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Jest też coś dla najmłodszych – brodzik i statek piracki.

• Aquapark Poznań – ceny biletów całodniowych:
- strefa żółta (świat saun, aquapark i baseny sportowe) – bilet normalny (pon-pt) 77 zł, a ulgowy 62 zł. 
- strefa zielona (aquapark i baseny sportowe) – bilet normalny (pon-pt) 52 zł, a ulgowy 42 zł.

Zobacz także

Aquapark w Sopocie

To jeden z ulubionych punktów rodzinnej rozrywki w Trójmieście. Kiedy pogoda nad Morzem Bałtyckim nie sprzyja, Aquapark Sopot jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. W parku wodnym znajdziemy zjeżdżalnie (typu kamikadze czy familijną), gejzery i najdłuższą „dziką rzekę” w Polsce. Z myślą o najmłodszych przygotowano basen dla dzieci oraz wodny plac zabaw.

Na głównym poziomie, oprócz świetnie przygotowanego aquaparku, znajdują się również Aqua SPA, gdzie można skorzystać m.in. z różnego rodzaju saun (8 do wyboru), masaży czy zabiegów pielęgnacyjnych.

• Aquapark Sopot – ceny biletów:
Bilet całodniowy: normalny – 60 zł, ulgowy – 55 zł

Park wodny w Krakowie

To największy w Polsce kryty park wodny. Na powierzchni około 2 tys. m2 można znaleźć baseny ze zjeżdżalniami, fontanny, jacuzzi, sauny, a nawet… wodne ścianki wspinaczkowe. Cechą charakterystyczną tego aquaparku jest duża fontanna w kształcie… wawelskiego smoka.

Koniecznie trzeba skorzystać z jednej z 10 zjeżdżalni – najdłuższa ma ponad 200 metrów długości. Z myślą o najmłodszych przygotowano brodzik i wyspę.

• Park wodny w Krakowie – ceny biletów:
Bilet całodniowy: normalny – 62 zł, ulgowy – 49 zł

ZOBACZ TAKŻE:  Termy w Polsce. TOP 10 najlepszych basenów termalnych

Aquapark Reda

To jedyny w Polsce park wodny połączony z oceanarium. Kompleks został otwarty w 2016 roku. W Aquaparku Reda znajdują się kryte baseny rekreacyjne i basen sportowy, sauny, klub fitness oraz papugarnia. Ogromną popularnością cieszy się zjeżdżalnia zakończona przeszklonym tunelem biegnącym wewnątrz akwarium z pływającymi żywymi rekinami. Rodziny uwielbiają też zjazdy pontonami zjeżdżalnią Multi Adventure. Ci, którzy chcą nieco odpocząć, mogą skorzystać z jacuzzi tryskającego wodą w kolorze lawy.

• Aquapark Reda – ceny biletów:
Bilet całodniowy: normalny – 50 zł, ulgowy – 40 zł, rodzinny – 120 zł

Park of Poland i aquapark Suntago Wodny Świat

Choć Park of Poland nie jest jeszcze dostępny, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji w Polsce. Otwarcie tej gigantycznej atrakcji wyznaczono na końcówkę 2019 roku. Suntago Wodny Świat powstaje pod Mszczonowem (ok. 40 km od Warszawy). Będzie to nie tylko największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, ale również największy zadaszony park na Starym Kontynencie. Zgodnie z projektem park ma przyjmować dziennie nawet do 15 tysięcy osób.

Wśród atrakcji tego parku wodnego w Polsce trzeba wymienić 32 różnorodne zjeżdżalnie – najdłuższa, 320-metrowa ma stać się najdłuższą w Europie. Do dyspozycji wypoczywających będzie również basen z falami i symulator surfingu, kompleks spa oraz 10 saun tematycznych.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC