Zamknij

Argentyna luzuje restrykcje wjazdowe. Wkrótce otworzy się na zagranicznych turystów

23.09.2021 14:09
Argentyna luzuje restrykcje wjazdowe. Wkrótce otworzy się na zagranicznych turystów
fot. SHUTTERSTOCK

Kolejny kraj, tym razem Argentyna, zaczyna stopniowo otwierać swoje granice. Luzowanie restrykcji wjazdowych rozpocznie się jeszcze we wrześniu, ale władze nie od razu wpuszczą zagranicznych turystów. Szczegóły poniżej.

Coraz więcej państw decyduje się na otwarcie swoich granic. Stany Zjednoczone jeszcze w listopadzie wpuszczą zagranicznych turystów, a władze Australii planują poluzować restrykcje wjazdowe przed Bożym Narodzeniem. Teraz do tego grona dołączyła Argentyna, która zaczyna stopniowo otwierać się na pasażerów. 

Argentyna łagodzi restrykcje wjazdowe. Kiedy otworzy się na turystów?

Argentyna wraz z wybuchem pandemii koronawirusa wprowadziła surowe obostrzenia, także na granicach. Praktycznie od kilkunastu miesięcy do kraju mogli wjeżdżać wyłącznie rezydenci, ale i ci podlegali ścisłym restrykcjom. To już niebawem ma się zmienić. Wszystko dzięki poprawie sytuacji epidemicznej w Argentynie. Postępujący program szczepień i malejąca liczba zakażeń sprawiły, że władze kraju zaczęły myśleć o otwarciu granic.

Jak podaje portal pasazer.com, łagodzenie restrykcji wjazdowych zostało podzielone na kilka etapów. Pierwszy z nich rozpocznie się już 24 września. Od piątku Argentyńczycy oraz zagraniczni rezydenci przy przekraczaniu granicy nie będą już musieli poddawać się kwarantannie.

Z kolei wraz z początkiem października Argentyna wpuści turystów z sąsiadujących krajów. Portal pasazer.com podkreśla, że łagodniejsze zasady wjazdu dotyczyć będą na pewno podróżnych z Urugwaju oraz Chile. Jednocześnie władze zwiększą limit przyjmowanych pasażerów lotniczych. 

W kolejnym kroku granice Argentyny zostaną otwarte dla pozostałych turystów. Jeśli sytuacja epidemiczna w kraju nadal będzie stabilna, restrykcje wjazdowe zostaną poluzowane dla wszystkich zagranicznych podróżnych 1 listopada. 

Niestety nie wiadomo jeszcze, jakie warunki będzie trzeba spełnić, żeby wjechać do kraju.

RadioZET.pl/pasazer.com