Zamknij

Potężna burza piaskowa przeszła przez miasta. "Apokaliptyczny obraz" w Argentynie

22.12.2020 12:04
Burza piaskowa
fot. Shutterstock/ Zdjęcie ilustracyjne

Potężna burza piaskowa przeszła przez środkową część Argentyny. Wysokie kłęby kurzu i piasku sprawiły, że w niektórych miastach w ciągu dnia zrobiło się całkowicie ciemno. W sieci pojawiły się liczne zdjęcia i nagrania ukazujące moment przejścia burzy. 

Burzy piaskowej towarzyszył gwałtowny wiatr i grad. Krajowa Narodowa Służba Meteorologiczna wprowadziła żółte i pomarańczowe ostrzeżenia dla środkowej Argentyny. 

Argentyna. Niebezpieczna burza piaskowa 

Niebezpieczne kłęby pyłu i kurzu pojawiły się między innymi w argentyńskiej prowincji La Pampa. Przejście burzy spowodowało przerwy w dostawach prądu i wody oraz poważne szkody.

Według świadków tego zjawiska burza piaskowa, która nagle pojawiła się na horyzoncie, przypominała obraz apokaliptyczny. Gęsta chmura przechodząca przez miasta przyniosła ciemność i pozostawiła po sobie zniszczenia. 

W pobliskim rejonie Santa Rosa doszło do najpoważniejszych uszkodzeń. Przez tę część Argentyny przeszła mała trąba powietrzna. Zostały uszkodzone drzewa i dachy budynków.

Ulewne deszcze i silne wiatry dotknęły także prowincję Kordoba. Słupy i drzewa zostały przewrócone, a miejscami huraganowe podmuchy wiatru zrywały dachy.

Źródło: tvnmeteo