Zamknij

Atak hakerów na Booking.com. Wykradli dane tysięcy klientów portalu

Redakcja
07.06.2018 08:36
Booking.com
fot. Booking.com

Hakerzy zaatakowali Booking.com i wykradli dane tysięcy użytkowników. Jak podaje brytyjski "The Sun", portal zaprzecza, że chodzi o jego systemy, ale poczuwa się do odpowiedzialności za to zdarzenie. 

Booking.com to najpopularniejszy serwis internetowy służący do rezerwacji zakwaterowania online. Każdego dnia za jej pośrednictwem dokonuje się ponad milion rezerwacji na całym świecie. Jak podała Rzeczpospolita (za "The Sun"), hakerzy zaatakowali znany portal rezerwacyjny i wykradli tysiące danych użytkowników. 

Oszuści przesyłali fałszywe linki

Internetowi oszuści przesłali do użytkowników portalu Booking.com (za pośrednictwem aplikacji WhatsApp) wiadomości, w których informowali, że doszło do włamania do systemu i prosili o zmianę haseł. Internauci, którzy skorzystali z podanego im linku, nieświadomie przekazywali hakerom dostęp do swoich rezerwacji. Na podstawie danych w nich zawartych przestępcy wysłali im z kolei prośbę o zapłacenie za zarezerwowane noclegi. Podali też numer konta, na które należy wpłacić pieniądze - oczywiście własnego konta.

Przeczytaj także: Polska rządowa strona przejęta przez hakerów

Booking.com zapłaci klientom okradzionym przez hakerów

Wiadomości przesyłane przez hakerów sprawiały wrażenie prawdziwych, zawierały bowiem nazwisko, adres, numer telefonu klienta, datę, cenę i numer rezerwacji. Nawet jeśli turyści nie przelali pieniędzy, oszuści pozyskali ich dane osobowe.

Booking.com twierdzi, że nie zostały złamane jego systemy, ale hoteli, z którymi współpracuje na innym portalu. Właśnie dlatego klienci otrzymają rekompensatę za zaistniałą sytuację. 

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC