Zamknij

Atak rekina u wybrzeży Brazylii. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń i nie udało się go uratować

16.07.2021 10:26
Rekin
fot. Shutterstock

Do tragicznego wypadku doszło u wybrzeży jednej z plaż w miejscowości Jaboãtao dos Guararapes w Brazylii. 51-letni mężczyzna brodził w wodzie, kiedy został zaatakowany przez rekina. Doznał dotkliwych ran, w wyniku których zginął.

U wybrzeża jednej z brazylijskich plaż, położonej we wschodniej części kraju, miał ostatnio miejsce śmiertelny wypadek. Mężczyznę zaatakował rekin. Marcelo Rocha Santos brodził w wodzie wraz z kolegą, kiedy nagle rzucił się na niego drapieżnik.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że atak nastąpił błyskawicznie i zupełnie niespodziewanie. Udało im się zarejestrować w pewnym momencie mnóstwo krwi wokół. 51-latek został ugryziony w dłoń i częściowo także w udo. Przewieziono go do szpitala, ale nie udało się go uratować.

Atak rekina u wybrzeży w Brazylii. Mężczyzny nie udało się uratować

Marcelo Rocha Santos został zaatakowany przez rekina, kiedy brodził w wodzie u wybrzeży plaży Piedade w Jaboãtao dos Guararapes. Towarzyszył mu kolega. W pewnym momencie niebo nad tą częścią Brazylii przykryły ciemne chmury, a ocean stał się wzburzony. Wtedy właśnie zwierzę rzuciło się na mężczyznę.

Przyjaciel poszkodowanego zauważył w jednej chwili, że Santos z czymś walczy. Wokół było dużo krwi. Mężczyźni nie mieli możliwości zobaczyć wcześniej, co znajduje się pod powierzchnią, gdyż woda była mętna. Okazało się jednak, że był to rekin.

51-latek został ugryziony w dłoń, a także w udo. Stracił przytomność, ale jego przyjaciele wyciągnęli go na brzeg. Następnie został przewieziony do pobliskiego szpitala. Niestety nie udało się go uratować, gdyż obrażenia były zbyt dotkliwe.

Oznakowania wokół tutejszych plaż ostrzegają turystów i obywateli przed atakami rekinów. W tej okolicy doszło już do kilkunastu takich i incydentów.

Źródło: newsweek.com