Zamknij

Atak rekina w Morzu Czerwonym. Zwierzę poważnie poraniło 37-latka

05.07.2021 09:01
Rekin
fot. Shutterstock

Mężczyzna, który uprawiał parasailing na wodach Morza Czerwonego, został zaatakowany przez rekina. 37-latek leciał ze spadochronem nad powierzchnią akwenu, kiedy nagle wyskoczył z niego rekin i złapał go za stopę. W wyniku tego zdarzenia Jordańczyk doznał poważnych obrażeń.

Kilka dni temu w rejonie Morza Czerwonego doszło do niebezpiecznego wypadku. Mężczyzna uprawiał parasailing, kiedy nagle zaatakował go rekin. 37-latek leciał ze spadochronem za ciągnącą go łódką i nagle z wody tuż pod nim wyłoniło się niebezpieczne zwierzę. Chwyciło Jordańczyka za stopę i poważnie go poraniło.

Mężczyzna od razu został przewieziony do pobliskiego szpitala. Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje moment tego incydentu.

Atak rekina w Morzu Czerwonym. Zwierzę poważnie poraniło 37-latka

Mężczyzna z Jordanii leciał ze spadochronem tuż nad wodami Morza Czerwonego, kiedy z akwenu wyskoczył rekin i poważnie go poranił. Zwierzę złapało 37-latka za stopę i odgryzło kawałek jego ciała. Do sieci trafiło wideo, które pokazuje ten przerażający moment.

Na szczęście w pobliżu znajdowały się osoby, które w porę zareagowały i Jordańczyk szybko trafił do szpitala. Mężczyzna został przewieziony do Szpitala Wojskowego im. Księcia Haszema w Jordanii. Chociaż jego stan jest stabilny, atak spowodował utratę tylnej części prawej stopy oraz kilku ścięgien.

Mohammed Khalil Al Zabada ze Szkoły Wyższej Nauk Morskich wyjaśnił w rozmowie z zagranicznymi mediami, że do incydentów z udziałem rekinów w Zatoce Akaba dochodzi niezwykle rzadko. Według niego w Morzu Czerwonym żyje wiele rodzajów rekinów, ale normalnie nie pływają one w płytkich wodach u wybrzeży Jordanii.

Do ostatnich ataków doszło w październiku i grudniu 2020 roku. Wówczas rekiny atakowały głównie u wybrzeży Egiptu.

Źródło: India Today