Zamknij

Rekin zaatakował nastolatka. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie

17.09.2021 13:16
Rekin zaatakował nastolatka. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie
fot. SHUTTERSTOCK

Kilka dni temu na Florydzie nastoletni surfer został zaatakowany przez rekina. Na szczęście chłopak nie doznał poważniejszych obrażeń, ale ten incydent mógł się skończyć naprawdę tragicznie. Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia.

Do incydentu doszło po południu 9 września na plaży New Smyrna Beach w stanie Floryda, położonym na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Miejsce to jest uznawane za nieoficjalną światową stolicę ataków rekinów. Drapieżniki napadają tam na ludzi nawet 10 razy częściej niż w innych regionach. Boleśnie przekonał się o tym 16-letni Doyle Nielson, który spędzał wakacje na Florydzie.

Atak rekina w USA. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie

Wideo ze zdarzenia opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych fotograf Sam Scribner. Incydent nagrał przez przypadek, filmując widowiskowe fale.

Na wideo widać dwa rekiny, pływające nieopodal surferów. W kolejnym ujęciu można zobaczyć, jak jeden z drapieżników niespodziewanie wynurza się z wody i atakuje nastolatka. Chłopak spada z deski, ale finalnie udaje mu się samodzielnie dopłynąć do brzegu.

Poczułem, jakby ktoś na swojej desce surfingowej rzucił się na mnie z pełną prędkością i bardzo mocno mnie uderzył. Dopiero gdy ktoś krzyknął "Tam jest rekin, uciekaj!", zdałem sobie sprawę z tego, co się właściwie wydarzyło - powiedziała ofiara, cytowana przez "ABC News".

Doyle Nielson został ugryziony w rękę, ale nie doznał poważniejszych obrażeń. Zabrano go do szpitala, gdzie założono mu dziewięć szwów na prawym ramieniu.

Nastolatek, mimo przerażającego doświadczenia, nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego sportu.

Na pewno będę znowu surfować, ale to doświadczenie niewątpliwie wpłynie na mój sposób myślenia. Od teraz będę trochę ostrożniejszy w wodzie – powiedział.

RadioZET.pl/independent.co.uk/polsatnews.pl