Zamknij

Atak rekina w popularnej zatoce. Zwierzę ugryzło 10-letniego chłopca

11.06.2021 12:19
Rekin
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło u wybrzeża miejscowości Coral Bay w Australii Zachodniej. To właśnie tutaj rekin zaatakował 10-letniego chłopca nurkującego w wodzie. Dziecko doznało poważnych obrażeń i trzeba było je przetransportować helikopterem do szpitala.

W ostatnich dniach w popularnej zatoce w pobliżu Coral Bay w Australii Zachodniej doszło do wypadku. Rekin zaatakował tutaj dziecko. 10-latek nurkował z rurką, obserwując kultową rafę koralową, kiedy nagle rzuciło się na niego niebezpieczne zwierzę.

Dziecko mocno ucierpiało w tym wypadku i zostało natychmiast zabrane do szpitala. Prawdopodobnie ugryzł go żarłacz miedziany.

Atak rekina w popularnej zatoce. Zwierzę ugryzło 10-letniego chłopca

10-latek nurkował z rurką i obserwował australijską rafę koralową ok. 75 metrów od brzegu, kiedy zaatakował go dwumetrowy rekin. Zwierzę ugryzło chłopca w stopę. Dziecko doznało dotkliwych obrażeń i trzeba było przetransportować je do szpitala.

Służby nie mają wątpliwości, że chłopca zaatakował 2-metrowy żarłacz miedziany. Incydent wydarzył się kilka kilometrów od popularnej miejscowości Coral Bay w stanie Australia Zachodnia.

10-latka przewieziono helikopterem do szpitala dziecięcego w Perth. Tutaj zajęli się nim lekarze. Następnie plaża w okolicy tutejszej rafy została zamknięta na 24 godziny. Wszystko dlatego, że drapieżnik wciąż mógł kręcić się po okolicy i zagrażać innym nurkom.

Przypominamy, że w ostatnich miesiącach w tych okolicach doszło już do zdarzenia z udziałem rekina. W marcu 2-metrowe zwierzę zaatakowało rybaka. Na szczęście mężczyzna sam dopłynął do brzegu i wezwał pomoc.

Źródło: The Guardian