Zamknij

Atak zimy w Ameryce Południowej. Zanotowano tam rekordowo niskie temperatury

06.07.2021 09:21
Atak zimy
fot. Shutterstock

Mieszkańcy Brazylii, Argentyny, a także Boliwii borykali się ostatnio z niespotykaną sytuacją pogodową. W regionach, w których zwykle jest ciepło, termometry pokazywały... -1 stopień Celsjusza. W dodatku ulice Buenos Aires pokrył śnieg. Do sieci trafiły nagrania ukazujące, co dzieje się w Ameryce Południowej.

Kiedy pogoda na półkuli północnej szaleje, a słupki rtęci pokazują bardzo wysokie temperatury, w południowej części globu atakuje zima. To właśnie z nią mierzą się ostatnio obywatele krajów Ameryki Południowej, gdzie zwykle panuje łagodny klimat o tej porze roku.

W Argentynie, Paragwaju, ale też w Boliwii i Brazylii rejestrowane są najniższe temperatury w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W dodatku w stolicy jednego z tych państw - w Buenos Aires - pada śnieg. W sieci pojawiły się materiały, które ukazują warunki atmosferyczne w tych rejonach. Zobaczcie.

Atak zimy w Ameryce Południowej. Zanotowano tam rekordowo niskie temperatury

Ostatnio pisaliśmy o tym, że Kanada i w północno-zachodnie stany USA zmagają się z falą ekstremalnych upałów. W jednym z kanadyjskich regionów - w Kolumbii Brytyjskiej - zanotowano temperaturę 49,6 stopni Celsjusza. Warto dodać, że tak skrajne warunki doprowadziły do śmierci przynajmniej 300 osób.

W tym samym czasie na południowej półkuli zagościła zima. Trudno w to uwierzyć, ale ostatnio w takich regionach jak Argentyna czy Brazylia spadł śnieg. Jak podaje portal twojapogoda.pl, w głąb kontynentu dotarło zimne powietrze znad Antarktydy, które przyniosło znaczne ochłodzenie.

Północna Argentyna, Paragwaj, ale też południowa część Brazylii zmagają się z atakiem zimowych warunków. W jednej z miejscowości w Boliwii - San Jose de Chiquitos - zanotowano -1 stopień Celsjusza. To rekord ostatnich kilkudziesięciu lat. W 1949 roku bowiem zarejestrowano tu pomiar w wysokości 0,3 stopnia Celsjusza.

Mieszkańcy są zaskoczeni tą sytuacją. Do sieci trafiły nagrania, które ukazują stolicę Argentyny pod śniegiem, a także skalę opadów. Sami zobaczcie, co dzieje się w Ameryce Południowej w ostatnim czasie.

Źródło: Twoja Pogoda