Zamknij

Atak zimy w Australii. Temperatury za oknem spadły, ulice pokrył śnieg [WIDEO]

11.06.2021 10:28
Śnieg w Australii
fot. Shutterstock

Mieszkańcy Australii z pewnością nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. W ostatnich dniach za ich oknami pojawił się śnieg, który sprawił, że ulice stały się białe. W kraju odnotowano także rekordowo niskie - jak na czerwiec - temperatury.

W czwartek do Australii dotarł zimny front znad Antarktydy. Wywołał on całkowitą zmianę pogody na wschodzie kraju. Mieszkańcy tych regionów byli świadkami obfitych opadów śniegu, a temperatura za oknami ich domów znacznie spadła.

Do sieci trafiły nagrania, które pokazują białe ulice miast w Nowej Południowej Walii. W Sydney słupki rtęci pokazały nieco ponad 10 stopni - zagraniczne media podają, że to najzimniejszy czerwcowy dzień od 1899 roku.

Atak zimy w Australii. Temperatury za oknem spadły, ulice pokrył śnieg

Wschodnia Australia zmaga się z atakiem zimy. Nad te rejony dotarło chłodne powietrze znad Antarktydy, które sprawiło, że pogoda diametralnie się zmieniła. Ulice miast pokrył śnieg, a temperatura za oknem znacznie spadła.

Jak podaje portal TVN Meteo, w Sydney słupki rtęci pokazały w czwartek zaledwie 10 stopni Celsjusza. Specjaliści twierdzą jednak, że miejscami temperatura może być niższa - może sięgać nawet -2 stopni.

Najbardziej zimowa aura zarejestrowana została w regionie Nowej Południowej Walii. Jednak w innych miejscach kraju pogoda również nie rozpieszcza mieszkańców. W stanie Wiktoria rozszalały się silne wiatry, którym towarzyszą też obfite ulewy. Przez to w wielu miejscach dochodzi do podtopień.

Do sieci trafiły nagrania, które pokazują, z czym zmagają się ostatnio mieszkańcy niektórych rejonów w Australii. Widać na nich ulice i chodniki pokryte grubą warstwą białego puchu. Sami zobaczcie, jak przedstawia się tam sytuacja.

Źródło: Youtube, TVN Meteo