Zamknij

Atak zimy w Tatrach. Do sieci trafiło zdjęcie pokrytego grubą warstwą śniegu szlaku na Rysy

13.10.2021 09:46
Zima w Tatrach
fot. Shutterstock

Na facebookowej grupie "Tatromaniak" pojawiła się fotografia pokazująca, jak przedstawia się obecnie sytuacja w Tatrach. Okazuje się, że nad polskie góry nadeszła zima, a szlaki i szczyty pokryte są śniegiem. Zobaczcie sami, jak w ostatnim czasie wyglądała ścieżka na Rysy. Tak grubej warstwy białego puchu o tej porze roku chyba nikt się nie spodziewał.

Jeszcze kilka dni temu w górach królowała łagodna jesienna aura z dużą ilością słońca - takie warunki zdecydowanie zachęcały do wybrania się na podbój popularnych szczytów. Wszyscy wiemy jednak, że sytuacja np. w Tatrach jest bardzo dynamiczna, czego dowodem są ostatnie zdjęcia zamieszczane na facebookowych profilach miłośników gór czy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Po polskiej złotej jesieni na południu Polski nie ma już śladu, a taką pogodę zastąpiła zima z prawdziwego zdarzenia. Spójrzcie tylko na fotkę ze szlaku na Rysy udostępnioną na grupie "Tatromaniak".

Atak zimy w Tatrach. Do sieci trafiło zdjęcie pokrytego grubą warstwą śniegu szlaku na Rysy

W ostatnich dniach pisaliśmy o tym, że warunki pogodowe w Tatrach się pogarszają. Tatrzański Park Narodowy oraz TOPR ostrzegają turystów przed śniegiem, oblodzeniami, a także mgłą, które mogą przeszkadzać w wędrowaniu po górach.

Wygląda na to, że na południu Polski króluje teraz prawdziwa zima, a na szlakach znajduje się obecnie więcej śniegu, niż zakładano. Warstwa białego puchu pokryła m.in. Kasprowy Wierch, Dolinę Pięciu Stawów czy szlak na Rysy.

Do sieci trafiło zdjęcie wykonane przez jednego z miłośników gór - pana Rafała Cieślaka - który w ostatnim czasie odbył wycieczkę na Rysy. Zobaczcie, jak w ostatnich dniach wyglądał szlak na najwyższy szczyt Polski.

Internauci są zachwyceni widokiem, ale jednocześnie zaskoczeni też tym, jak zmieniła się aura w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin.

Piękne zdjęcie!

 

A jesień gdzie? Przecież dopiero była...

 

Przynajmniej tłumów nie ma - piszą w komentarzach.

A wy wybieracie się w najbliższym czasie w góry?

Źródło: facebook.com/tatromaniak