Zamknij

Atak zimy w Tatrach. Zakopane pod grubą warstwą śniegu [WIDEO]

07.04.2021 09:09
Tatry pod śniegiem
fot. Albin Marciniak/East News

W wielu regionach Polski w ostatnim czasie widać było już pierwsze oznaki wiosny. Zupełnie inaczej jednak przedstawia się sytuacja w Zakopanem. W Tatrach spadł śnieg i zanotowano wyjątkowo niskie temperatury. Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje obfite opady i grubą warstwę białego puchu w mieście.

Mieszkańcy Podhala w ostatnim czasie borykają się z atakiem prawdziwej zimy. I choć nadeszła już kalendarzowa wiosna, pogoda za oknem w południowych regionach Polski całkowicie temu przeczy. W Tatrach spadło mnóstwo śniegu, a temperatura spadła nawet do -13 stopni Celsjusza.

O trudnych warunkach na szlakach informowali przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego. Do internetu trafiło też nagranie, które pokazuje, z jaką aurą zmagali się ostatnio ludzie w Kuźnicach. Sami zobaczcie.

Atak zimy w Tatrach. Zakopane pod grubą warstwą śniegu

W Tatrach zima nie odpuszcza. W ostatnich dniach w wielu regionach tych gór obficie padał śnieg. Jak podaje portal Onet, tylko na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna osiągnęła aż 160 cm wysokości. Niesprzyjającą pogodę zarejestrowano także w Zakopanem - tutaj warstwa białego puchu sięgała 10 cm.

W związku ze złą aurą wydano alarmy o możliwości tworzenia się lawin. Na razie w górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia, ale w najbliższych dniach ma on wzrosnąć do trzeciego.

Wszyscy ci, którzy zamierzają wybrać się na wyprawę po wierzchołkach, powinni pamiętać o tym, że warunki na trasach są bardzo trudne. Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed zaspami i nieodśnieżonymi szlakami.

Do sieci trafiło też nagranie, które pokazuje, z jakimi zamieciami w ostatnim czasie przyszło się zmierzyć mieszkańcom Zakopanego. Na facebookowej stronie "Aktualna sytuacja w Tatrach" możemy zobaczyć, jaki atak zimy zanotowano w Kuźnicach. Chcielibyście, żeby opady śniegu jeszcze wróciły?

Źródło: Onet