Zamknij

Australia jeszcze długo nie przyjmie turystów. Kraj otworzy granice w 2021 roku

18.06.2020 09:17
Australia, Sydney
fot. Pixabay

Australia prawdopodobnie nie otworzy w tym roku swoich granic dla podróżujących z zagranicy. Rząd rozważa jednak częściowe otwarcie granic m.in. dla osób planujących pozostanie w kraju na dłużej - powiedział minister handlu, turystyki i inwestycji, Simon Birmingham.

Granice Australii są od marca zamknięte dla niemal wszystkich obcokrajowców z wyjątkiem stałych rezydentów. Władze m.in. w tym upatrują przyczyny sukcesu w walce z epidemią koronawirusa. W całym kraju stwierdzono dotąd 7370 przypadków COVID-19, z których 102 okazały się śmiertelne.

Australia przyjmie turystów dopiero w 2021?

Simon Birmingham zapowiedział, że rząd zastanawia się nad częściowym otwarciem granic m.in. dla studentów i osób planujących pozostanie w Australii na dłużej. Zasugerował jednocześnie, że tych podróżnych mogą obowiązywać te same zasady, co dla powracających do kraju Australijczyków, czyli obowiązek poddania się kwarantannie po przybyciu. 

Minister przyznał też, że otwarcie granic dla turystów przed końcem roku jest mało prawdopodobne. Wyjątkiem mogą być jednak obywatele Nowej Zelandii, gdzie udało się wyeliminować transmisję koronawirusa.

Oba kraje planują stworzenie strefy swobodnej podróży. Sprawę komplikują jednak wewnętrzne regulacje poszczególnych australijskich stanów, które nie otworzyły się jeszcze na turystów. Szefowie australijskich lotnisk chcą jednak, by do otwarcia doszło już za dwa tygodnie.

Źródło: PAP