Zamknij

Australia otworzy w listopadzie swoje granice. Na razie będą mogli podróżować wybrani

01.10.2021 13:33
Australia
fot. Shutterstock

Władze Australii podjęły decyzję, że po ponad 1,5 roku zamknięcia otworzą w końcu granice kraju dla podróżujących. Na początek jednak wyjeżdżać i wjeżdżać będą tu mogli wybrani. Poznajcie nowe zasady, jakie będą obowiązywały na tym terenie od 1 listopada.

Australia to jeden z regionów, które mają najsurowsze na świecie przepisy związane z pandemią koronawirusa. Od marca 2020 roku pozostawała ona zamknięta zarówno dla turystów z zewnątrz, jak i dla obywateli, którzy chcieliby podróżować. Na szczęście już niebawem się to zmieni.

Już w listopadzie kraj otworzy swoje granice, ale na początku podróżować tutaj będą mogli tylko wybrani. Koniecznie przeczytajcie, co zmieni się w Australii już niebawem.

Australia otworzy w listopadzie swoje granice. Na razie będą mogli podróżować wybrani

Australia otworzy w listopadzie granice, dając tym samym długo oczekiwaną wolność przede wszystkim swoim obywatelom. Od marca 2020 roku bowiem charakteryzowała się jednymi z najbardziej surowych zasad pandemicznych na świecie. Nawet mieszkańcy kraju mieli zakaz opuszczania go w obawie przed tym, że mogliby przyczynić się do rozprzestrzeniania koronawirusa.

"Czas oddać Australijczykom życie" – powiedział podczas konferencji prasowej premier Scott Morrison, zapowiadając zmiany. Australia odnotowała ostatnio ponad 1300 zgonów z powodu COVID-19, a także ponad 100 tys. infekcji. Ludzie będą mogli spokojnie podróżować tutaj, jeśli poziom zaszczepienia obywateli w danym stanie osiągnie 80%.

Na razie podróże będą dostępne wyłącznie dla obywateli kraju, ale władze pracują nad tym, żeby otworzyć się też na turystów z zewnątrz. Wciąż jednak trzeba będzie spełnić kilka warunków, aby tu wjechać. Przede wszystkim podróżujący będą musieli poddać się 7-dniowej kwarantannie domowej (obecnie trwa ona aż 14 dni i odbywa się na koszt danej osoby, gdyż musi ona przebywać w specjalnym hotelu do tego przeznaczonym).

Warto dodać, że podróże "odblokowane" zostaną wyłącznie dla zaszczepionych Australijczyków i osób na stałe mieszkających w kraju.

Nowa Południowa Walia – w tym Sydney – jest na dobrej drodze, aby za kilka tygodni stać się pierwszym stanem, który przekroczy próg 80% wyszczepienia populacji. Zaraz za nim plasuje się stan Victoria, w którym leży m.in. Melbourne. Natomiast Queensland czy Australia Zachodnia zamierzają utrzymać zamknięte granice dotąd, aż poziom zaszczepienia będzie jeszcze wyższy.

Źródło: BBC