Zamknij

Tragedia na lotnisku. Pasażerka zmarła po wyjściu z samolotu

Redakcja
03.01.2020 12:26
Qantas
fot. Flickr

Pasażerka tuż po opuszczeniu samolotu zatruła się dymem na lotnisku w Canberze, stolicy Australii. Na obszarze portu lotniczego w powietrzu unosiły się kłęby gęstego dymu z terenów dotkniętych przez pożary. Pomimo udzielonej pomocy, kobiety nie udało się uratować. 

Pożary, jakie w ostatnim czasie ogarnęły Australię, zbierają śmiertelne żniwo. W ogniu zginęło już co najmniej 17 osób. W wielu częściach kraju unoszą się gęste kłęby dymu, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. 

Pasażerka zatruła się dymem na lotnisku w Australii

Jak podał dziennik "The New Daily", stan zdrowia pasażerki pogorszył się po tym, jak opuściła samolot linii Qantas i wyszła na teren australijskiego lotniska. Za główną przyczynę śmierci kobiety uważa się ostrą niewydolność oddechową. Pasażerka zmarła po przewiezieniu do szpitala.

- Jest to szczególnie trudny czas dla osób z chorobami serca i płuc. Apelujemy, aby przestrzegać zaleceń lekarza, przyjmować odpowiednie leki w przypadku astmy – powiedział Paul Dugdale pełniący obowiązki szefa służby zdrowia Australii. 

Zobacz także

Według ekspertów poziom zanieczyszczenia powietrza w Australii przekroczył ponad 20 razy dopuszczalną normę. Wskaźnik skażenia jest obecnie wyższy niż w New Delhi w Indiach, które uznawane jest za najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie – informuje The New Daily. Meteorolodzy uważają, że w najbliższą sobotę temperatura na południowym wybrzeżu przekroczy 40 stopni Celsjusza.

Pożary w Australii trwają kilka miesięcy. Największe szkody żywioł wyrządził na terenach stanów Wiktoria i Nowa Południowa Walia. Zniszczonych zostało ponad tysiąc domów i spalonych zostało ponad 3 mln hektarów ziemi.

ZOBACZ TAKŻE: 

• Tragiczny lot samolotem easyJet. Zmarł 63-letni pasażer

• Dramat na pokładzie samolotu. Zmarła 10-letnia dziewczynka

Źródło: New Daily

___

RadioZET.pl/NC