Zamknij

Automat z przekąskami na pokładzie? Nowy pomysł na obsługę w samolotach

Redakcja
27.04.2018 11:07
Stewardessa na pokładzie
fot. Fotolia

Zimne napoje, przekąski czy nawet perfumy - a wszystko dostępne od ręki, bez wzywania obsługi pokładowej. Szwajcarska firma Bucher Aerospace zaprezentowała samoobsługowy automat do przekąsek, który ma być dostępny na pokładach samolotów. 

Nietypowy pomysł Bucher Aerospace mógłby odciążyć załogę pokładową i oszczędzić czas samym pasażerom, którzy muszą czekać na zjawienie się stewardesy. Może to być również dobry sposób na wyeliminowanie ciężkich i hałaśliwych wózków z przekąskami, które blokują przejście podczas sprzedaży.

Automat z przekąskami i perfumami na pokładzie 

Produkt szwajcarskiej firmy w dużej mierze przypomina proste automaty znane nam z dworców czy biurowców. Maszyna będzie oczywiście bardziej nowoczesna i przystosowana do montażu w samolotach, ale sama idea pozostaje właściwie bez zmian. Chodzi o szybką i łatwą dostępność do przekąsek.

Automat został zaprojektowany tak, zby linie lotnicze mogły do niej schować dowolne rzeczy. To oznacza, że w maszynie będą dostępne nie tylko produkty typu paluszki, batoniki czy napoje z puszki, ale także produkty z oferty wolnocłowej – np. perfumy i zegarki. 

Bucher Aerospace - snack machine
fot. Bucher Aerospace

Pasażerowie będą mieli możliwość obsługiwać maszynę samodzielnie, co zdecydowanie zaoszczędzi czas załogi pokładowej. Na razie nie wiadomo, czy zgłosiła się linia lotnicza chętna do przetestowania tego innowacyjnego produktu. Ale takie rozwiązanie wydaje się bardzo ciekawe.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC