Zamknij

Awantura na lotnisku w Gdańsku. Pijaną pasażerkę nie wpuszczono do samolotu

Redakcja
27.12.2018 17:31
Port Lotniczy w Gdańsku
fot. Przemek Swiderski/East News

49-letnia pasażerka została zatrzymana na gdańskim lotnisku przed wejściem do samolotu. Jak się okazało, miała 2,5 promila alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło w wigilijny poniedziałek na terenie portu lotniczego w Gdańsku. Jedna z pasażerek, 49-latka pochodząca z Finlandii, z powodu spożycia zbyt dużej ilości alkoholu, została zatrzymana na gdańskim lotnisku jeszcze przed wejściem do samolotu. Nie obyło się jednak bez awantury.

49-latka miała prawie 2,5 promila alkoholu we krwi

Kobieta chciała wejść na pokład samolotu lecącego do miasta Turku w południowo-zachodniej Finlandii. Jej stan wskazywał jednak, że wcześniej spożyła znaczne ilości alkoholu. Obsługa podjęła decyzję o niewpuszczeniu pasażerki na pokład. Wtedy rozpoczęła się awantura i niezbędna była interwencja służb granicznych.

Funkcjonariusze poinformowali 49-latkę, że musi zejść z trapu i przejść na halę przylotów. Kobieta jednak zignorowała ich polecenie, a następnie zaczęła się szarpać i próbowała wejść do samolotu. Ostatecznie pasażerka została obezwładniona, sprowadzona na płytę lotniska, a następnie przewieziona do pomieszczeń straży granicznej. Po zbadaniu jej trzeźwości okazało się, że miała prawie 2,5 promila alkoholu - poinformował kpt. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, cytowany przez "Dziennik Bałtycki".Kobieta jeszcze tego samego dnia opuściła Pogotowie Socjalne dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Została jednak ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

Przeczytaj także:

• Awaryjne lądowanie samolotu. Wszystko przez pijanego pasażera

• Rasistowskie uwagi na pokładzie samolotu Ryanair. Internauci oburzeni

Nie chciał słuchać obsługi samolotu. Skończył podróż w kajdankach i z mandatem

Źródło: dziennikbaltycki.pl

___

RadioZET.pl/NC