Zamknij

Awantura na pokładzie samolotu do Tel-Awiwu. Pasażer nie chciał siedzieć obok kobiety

Redakcja
09.10.2018 09:39
Pasażerowie na pokładzie
fot. Fotolia

Samolot lecący z Rzeszowa do Tel-Awiwu musiał wystartować z opóźnieniem. Wszystko przez jednego z pasażerów, który nie chciał się zgodzić na podróżowanie obok kobiety.

Do niecodziennego zdarzenia doszło na lotnisku Jasionka w Rzeszowie. Samolot miał wystartować do Tel-Awiwu o 5.50. Z powodu zamieszania na pokładzie, wylot do Izraela odbył się z 20-minutowym opóźnieniem. 

Do pasażera wezwano straż ochrony lotniska

Jeden z pasażerów – ortodoksyjny Żyd – odmówił zajęcia miejsca obok kobiety, co było związane z wyznawaną przez niego religią. W tradycji żydowskiej istnieje bowiem segregacja płciowa - ortodoksyjnym wyznawcom judaizmu nie wolno zwracać uwagi na urodę kobiet, a nawet przebywać z nimi w tym samym pokoju.

Z relacji świadków wynika, że obsługa samolotu starała się znaleźć inne miejsce dla mężczyzny, jednak samolot był pełny. Według portalu dziennik.pl, początkowo pasażer był niezadowolony, ale potem jego zachowanie stało się agresywne. Poskutkowało to wezwaniem wezwaniem straży ochrony lotniska. Ostatecznie całe zamieszanie zakończyło się przekonaniem mężczyzny do zajęcia miejsca. 

- Faktycznie, doszło do takiego incydentu. Do awanturującego się pasażera została wezwana straż ochrony lotniska, ale nie musiała interweniować. Stali na schodach samolotu. W tym czasie obsługa lotu przekonywała pasażera, żeby usiadł na wyznaczonym miejscu. Tak też się stało i samolot odleciał – przekazał Wirtualnej Polsce Marcin Kopacz.

Źródło: dziennik.pl, wp.pl

Przeczytaj także:

• Wielka awantura na pokładzie. Samolot linii KLM musiały eskortować dwa myśliwce

 Awantura i bójka pasażerów w samolocie. Poszło o... piwo [WIDEO]

___

RadioZET.pl/NC