Zamknij

Awantura o maseczkę w samolocie. Pasażerka spoliczkowała męża

22.10.2020 09:47
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Jeden z pasażerów samolotu linii easyJet głośno krytykował obowiązek noszenia maseczek. Mężczyzna nie chciał się uspokoić, pomimo upomnień żony. W końcu kobieta, chcąc przywołać swojego męża do porządku, posunęła się do rękoczynów. Sytuacja stała się na tyle dramatyczna, że musieli interweniować inni pasażerowie i załoga. 

To już kolejny przykład awantury w samolocie z powodu maseczki. Do incydentu doszło w czasie lotu z Manchesteru na Teneryfę. Jeden z pasażerów wdał się w dyskusję na temat zasłaniania ust i nosa. Stwierdził, że im dłużej będziemy stosować się do tych obostrzeń, tym dłużej będą one obowiązywać. Życzył też wszystkim osobom przestrzegającym te zasady, aby "bóg miał ich w opiece". To był dopiero początek głośnej awantury na pokładzie. Do sieci trafiło nagranie z tego zdarzenia. 

EasyJet. Awantura w samolocie z powodu maseczki

Pasażerka początkowo tylko zwróciła uwagę mężowi i próbowała go uspokoić. W odpowiedzi mężczyzna zaczął ją obrażać. Kobieta nie była w stanie tego wytrzymać i spoliczkowała męża. Wtedy interweniowali inni pasażerowie. Jeden z nich odsunął od razu żonę od męża, a samym mężczyzną zajęła się załoga i policja. 

Jeden z podróżnych będących świadkiem całego zdarzenia powiedział w rozmowie z "Daily Mail", że "mężczyzna krzyczał i przeklinał, twierdząc, że noszenie maseczek ogranicza naszą wolność (...) Piekło rozpętała się wtedy, gdy spoliczkowała go żona". Dodał, że wszyscy pasażerowie czekali tylko na to, aby wysiąść z samolotu. 

Zobacz także

Przedstawiciele linii easyJet potwierdzili, że doszło do tego zdarzenia. Zapewnili jednocześnie, że personel pokładowy ma przygotowane na tego typu sytuacje specjalne procedury. Brytyjska linia dodała w komunikacie, że obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązuje nie tylko na pokładach samolotów, ale też na lotniskach. 

Nagranie z tego incydentu trafiło do sieci. 

Źródło: Daily Mail