Zamknij

Awantura w hotelu w Szklarskiej Porębie. Turysta nie chciał zapłacić rachunku w wysokości 22 tys. zł

14.10.2021 12:56
Gość hotelowy
fot. Shutterstock

W jednym z popularnych hoteli w Szklarskiej Porębie doszło ostatnio do szokującej sytuacji. Hotelowy gość, który przebywał w tym obiekcie przez ok. 3 tygodnie, nie chciał na koniec zapłacić rachunku opiewającego na kwotę 22 tysięcy złotych. Musiała interweniować policja, która zatrzymała mężczyznę. Teraz grozi mu surowa kara.

31-letni turysta z woj. wielkopolskiego wybrał się jakiś czas temu na urlop do Szklarskiej Poręby. Tu też zorganizował sobie nocleg w jednym ze znanych hoteli. Mężczyzna korzystał z usług tego miejsca przez 20 dni. Po tym czasie zakończył swój pobyt i wyszedł z obiektu... bez opłacenia rachunku.

Jak podaje portal Onet, mieszkaniec Wielkopolski próbował uciec, ale został przyłapany przez personel hotelu. Wszczął awanturę i ostatecznie musiała się nim zająć policja. Teraz może mu grozić nawet 8 lat więzienia.

Awantura w hotelu w Szklarskiej Porębie. Turysta nie chciał zapłacić rachunku w wysokości 22 tys. zł

Polski turysta, który przez 3 tygodnie przebywał w hotelu w Szklarskiej Porębie, chciał się wymeldować bez płacenia rachunku za swój pobyt. O sytuacji zrobiło się głośno, kiedy 31-latek został przyłapany przez obsługę hotelową i wywołał awanturę.

Portal WP podaje, że mieszkaniec woj. wielkopolskiego miał przebywać w tym obiekcie od 21 września do 11 października. Po zakończeniu urlopu miał zamiar opuścić to miejsce bez płacenia rachunku.

Okazuje się, że mężczyzna chciał uciec przed koniecznością zapłacenia hotelowi zawrotnej kwoty w postaci... 22 tys. złotych. Na szczęście został w porę zatrzymany, a obecnie sprawą zajmuje się policja. Grożą mu bardzo poważne konsekwencje.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności - czytamy w przytoczonej przez Onet wypowiedzi podinsp. Edyty Bagrowskiej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Co sądzicie o całym tym zajściu?

Źródło: Onet/WP