Zamknij

Awantura w samolocie. Kilku pasażerów zdjęło maski i zaczęło wyzywać obsługę

19.04.2021 11:13
Awantura w samolocie. Kilku pasażerów zdjęło maski i zaczęło wyzywać obsługę
fot. SHUTTERSTOCK

Sześciu izraelskich pasażerów aresztowano w Niemczech i oskarżono o niewłaściwe zachowanie na pokładzie samolotu. Turyści w czasie lotu odmówili założenia maseczek na twarz i wyzywali każdego pracownika obsługi, który zwrócił im uwagę.

Do tej nietypowej sytuacji doszło podczas lotu linii lotniczej Lufthansa. Samolot, na którego pokładzie znaleźli się bohaterowie artykułu, wystartował z izraelskiego lotniska Ben Gurion i leciał do Frankfurtu w Niemczech.

Awantura w samolocie. "To było żenujące dla nas wszystkich"

Sześciu pasażerów samolotu wkrótce po jego starcie zdjęło maseczki z twarzy, co było bezpośrednim naruszeniem przepisów dotyczących pandemii COVID-19 oraz zasad linii lotniczej Lufthansa. Kiedy pracownicy obsługi zwrócili im uwagę, ci zaczęli ich wyzywać. 

Żeby tego było mało, szybko okazało się, że przed wylotem turyści zaopatrzyli się w alkohol w sklepach wolnocłowych, znajdujących się na lotnisku Ben Gurion. Podczas lotu wyjęli swoje zakupy i zaczęli spożywać wysokoprocentowe trunki. 

Załoga postanowiła wezwać policję. Gdy samolot wylądował we Frankfurcie w Niemczech, funkcjonariusze aresztowali izraelskich turystów. 

Zdejmowali maski przez cały lot. Stali, mimo że kilkukrotnie kazano im usiąść. Polecenie wydał nawet pilot przez głośnik - relacjonował jeden z pasażerów.

Dodał również, że mężczyźni zachowywali się w obrzydliwy sposób. "To było żenujące dla nas wszystkich" - podsumował. 

Teraz izraelskimi turystami zajmie się niemiecka policja, która zadecyduje, jakie konsekwencje spotkają mężczyzn.

RadioZET.pl/airlive.net/Onet.pl