Zamknij

Awantura w samolocie. Przez kłócącą się parę, pilot musiał awaryjnie lądować

16.06.2021 11:22
Awantura w samolocie. Przez kłócącą się parę, maszyna musiała awaryjnie lądować
fot. SHUTTERSTOCK

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w samolocie amerykańskich linii lotniczych Southwest Airlines. Para, która znajdowała się na pokładzie, zaczęła się tak kłócić, że pilot był zmuszony do przekierowania lotu.

Jakiś czas temu pisaliśmy o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło na pokładzie samolotu linii lotniczych Southwest Airlines. Wówczas agresywny pasażer wszczął awanturę i zaatakował stewardesę, w wyniku czego kobieta straciła dwa zęby. Niecały miesiąc później na pokładzie samolotu tej samej amerykańskiej linii lotniczej miała miejsce kolejna awantura.

Awantura w samolocie. Pilot musiał awaryjnie lądować

Samolot amerykańskich tanich linii lotniczych Southwest Airlines wykonywał lot z Dallas Love Field do Fort Lauderdale. W pewnym momencie znajdująca się na pokładzie para zaczęła się kłócić. Według doniesień kobieta zaczęła bić mężczyznę telefonem komórkowym, który po chwili zaczął wydzielać dym. 

Okładała go telefonem, który eksplodował i zapalił się – powiedziała pasażerka Katie Engleson, cytowana przez Newsweek.com

Po tym jak pasażerowie zaczęli krzyczeć "ogień", personel pokładowy rzucił się w kierunku pary. Stewardessy natychmiast umieściły telefon w specjalnej torbie do przechowywania baterii, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się dymu.

Po tym niebezpiecznym wydarzeniu pilot zdecydował się awaryjnie lądować w Pensacoli na Florydzie. Po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku para została wyprowadzona z samolotu.

Maszyna chwilę później odleciała w dalszą drogę, a do docelowego miejsca dotarła z około 90-minutowym opóźnieniem.

RadioZET.pl/Airlive.net/Newsweek.com