Zamknij

Awantura w samolocie. Pijana Polka pobiła dwie pasażerki

14.10.2020 09:52
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

51-letnia Polka rozpętała awanturę na pokładzie samolotu lecącego z Hurghady w Egipcie do Warszawy. Kobieta nie chciała założyć maseczki, nie stosowała się do poleceń personelu i na domiar złego pobiła dwie inne pasażerki samolotu. Po wylądowaniu na Lotnisku Chopina na Polkę czekali już funkcjonariusze straży granicznej. 

Do samolotu, który przyleciał z Hurghady do Warszawy, zostało wysłanych czterech funkcjonariuszy Grupy Interwencji Specjalnych. 

Bójka w samolocie. Polka pobija dwie pasażerki

Jak podaje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, 51-letnia Polka awanturowała się, krzyczała na pokładzie i nie słuchała poleceń załogi. Na dodatek użyła przemocy fizycznej wobec dwóch pasażerek, oskarżając je o kradzież. Personel pokładowy próbował załagodzić sytuację, ale bezskutecznie. 

Kobieta uspokoiła się dopiero wtedy, kiedy na pokładzie pojawili się funkcjonariusze GIS. Poinformowali oni 51-latkę, że w przypadku niewykonywania poleceń, zostaną użyte wobec niej środki przymusu bezpośredniego.

ZOBACZ TAKŻE: Polka aresztowana na lotnisku w Amsterdamie. Zaatakowała załogę samolotu

Polka dobrowolnie opuściła samolot w asyście funkcjonariuszy. Następnie została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wynik był pozytywny. Niesforną pasażerką ostatecznie zajęła się Straż Miejska, która umieściła kobietę w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

51-latce grozi kara grzywny w wysokości 500 zł za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie (na podstawie art. 210 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo Lotnicze). Pobite na pokładzie pasażerki przekazały, że nie będą składać oficjalnego zawiadomienia.

Źródło: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej