Zamknij

Awantura w samolocie. Polacy zamiast polecieć do Turcji, trafili do izby wytrzeźwień

24.11.2020 09:14
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Na pokładzie samolotu, który miał lecieć z Poznania do Antalyi w Turcji, doszło do awantury. Dwóch pijanych Polaków nie wykonywało poleceń załogi, zdejmowali maseczki i byli agresywni. Mężczyźni trafili do izby wytrzeźwień i zostali ukarani mandatem.

Do zdarzenia doszło w sobotę na poznańskim lotnisku Ławica. Funkcjonariusze Straży Granicznej musieli interweniować na prośbę kapitana samolotu mającego odlecieć do Turcji.

Poznań. Pijani Polacy zrobili awanturę w samolocie

Dwóch mężczyzn w wieku 47 i 52 lat nie chciało wykonywać poleceń personelu pokładowego. Polacy pili wniesiony na pokład alkohol, zdejmowali maseczki ochronne i zachowywali się agresywnie w stosunku do załogi i pozostałych podróżnych.

Mężczyźni uspokoili się dopiero wtedy, gdy na pokład weszli Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych. Dobrowolnie, w asyście funkcjonariuszy, opuścili też samolot. 

Zobacz także

– Po wyjściu z maszyny okazało się, że z uwagi na upojenie alkoholowe kontakt z nimi był utrudniony, nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy Straży Granicznej, a dodatkowo ich zachowanie było agresywne. W związku z tym wezwano dwa patrole policji, które odwiozły ich na izbę wytrzeźwień – przekazała Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obaj mężczyźni nie tylko stracili wakacje w Turcji, ale zostali dodatkowo ukarani mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Źródło: PAP