Zamknij

Awaria samolotu na Fuerteventurze. Turyści z Polski bali się wejść na pokład

Redakcja
21.02.2019 13:51
Enter Air
fot. Flickr

Turyści przebywający na wyspie Fuerteventura odmówili wejścia na pokład samolotu lecącego do Wrocławia, kiedy otrzymali informację, że jest to ten sam samolot, który dzień wcześniej miał awarię. Sytuacja na lotnisku stała się bardzo nerwowa. 

Turyści przebywający na wyspie Fuerteventura, gdzie przylecieli na wakacje z biurami Itaka i TUI, od poniedziałku do środy musieli czekać na powrót do Wrocławia. Samolot należący do linii lotniczych Enter Air miał bowiem awarię. Biura podróży przedłużyły turystom pobyt w hotelach do wtorku. Gdy wieczorem odwiedziono podróżnych na lotnisko, ci wpadli w panikę - podaje "Gazeta Pomorska". Nie chcieli wejść na pokład samolotu, który niedługo wcześniej miał poważną awarię.  

Część pasażerów chciała wrócić innych samolotem

Sytuacja była bardzo nerwowa. Część z pasażerów podróżowała z małymi dziećmi. Zaczęli rozważać powrót innym samolotem lub inną trasą następnego dnia. Obsługa lotniska poinformowała nas, że maszyna została sprawdzona i o godz. 21.50 zakończono przeprowadzanie testów.

- Pasażerowie zaproponowali, żeby wyszedł do nich pilot i osobiście zapewnił wszystkich, że maszyna jest sprawna. Pilot odmówił wyjścia, ale osobie, która do niego poszła potwierdził, że wszystko jest w porządku i dalszych informacji udzieli, kiedy pasażerowie znajdą się na pokładzie samolotu. Nie uspokoiło to zebranych przy bramce osób, więc wysłano do nas osobę z ekipy technicznej, która zapewniła, że samolotem można bezpiecznie podróżować, ponieważ wszystkie testy po naprawie wypadły pomyślnie - opowiedziała jedna z uczestniczek wycieczki. 

Na pokładzie stewardesy również uspakajały wchodzące osoby. Zapewniły, że samolot, który nie byłby sprawny, nie zostałby dopuszczony do wylotu. Ekipa samolotu dodała, że chcą również szczęśliwie dolecieć do domu i nie wsiedliby na pokład, jeśli nie byliby absolutnie pewni, że jest bezpiecznie. Ostatecznie samolot Enter Air wyleciał z Fuerteventury około 22.30. 

Zobacz także

Źródło: Gazeta Pomorska

___

RadioZET.pl/NC