Zamknij

Awaria w British Airways. Tysiące pasażerów nie poleciało przez błąd systemu

Redakcja
22.11.2019 11:44
British Airways
fot. Flickr

Linie lotnicze British Airways poinformowały o poważnej awarii systemu komputerowego, która spowodowała opóźnienia i odwołane loty. Nawet kilka tysięcy pasażerów brytyjskiej linii koczowało na lotniskach na całym świecie.

Według SKY News przyczyną ogromnych problemów i zamieszania był błąd komputera. Do awarii doszło w godzinach nocnych. Brytyjska linia lotnicza poinformowała, że stara się jak najszybciej zapewnić pasażerom alternatywne loty, a jeśli nie ma takiej możliwości, to zapewnia im noclegi w hotelach. Jest to czwarta tego typu awaria w ciągu ostatnich dwóch lat.

British Airways: opóźnienia i odwołane loty

Problemy, które rozpoczęły się w środę wieczorem (20 listopada), dotyczyły przede wszystkim pasażerów wylatujących z londyńskich lotnisk Heathrow, Gatwick czy City, m.in. do USA, Azji i Afryki. Opóźnienia w wielu przypadkach były naprawdę długie - na przykład pasażerowie na lotnisku w Cancun czekali na swój lot powrotny do Wielkiej Brytanii ponad 24 godziny. Podobnie było z lotem z Kingston na Jamajce.

Zobacz także

Linia lotnicza nie poinformowała, co było dokładnie przyczyną tak poważnych "technicznych problemów". Lokalne media informowały, że pasażerowie muszą się liczyć z opóźnieniami nawet do 22 godzin. Z powodu awarii nie odleciały samoloty m.in. do Nowego Jorku, Los Angeles, Orlando, Bostonu i Pekinu.

To nie pierwsza awaria systemu komputerowego w British Airways. W ciągu 2 lat doszło do czterech podobnych "problemów technicznych". Największa tego typu awaria miała miejsce w maju 2017 roku, gdy problemy z systemem komputerowym skomplikowały plany podróżne ponad 75 tys. osób. Prezes linii, Alex Cruz, obiecywał wtedy, że nigdy więcej nie dojdzie do tego typu sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Lufthansa liczy straty z powodu strajku personelu pokładowego

•  Czarny piątek we Włoszech. Strajk w transporcie i odwołane loty z Polski

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC