Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu z Warszawy. Agresywna pasażerka na pokładzie

Redakcja
27.01.2020 15:02
Samolot LOT-u
fot. MICHAŁ ADAMOWSKI/REPORTER

Samolot linii LOT musiał awaryjnie wylądować na Islandii po tym, jak jedna z pasażerek zaczęła się agresywnie zachowywać. To był tylko początek problemów, bo po wylądowaniu piloci wykryli usterkę w maszynie i konieczna była naprawa. 

Do incydentu doszło w czasie rejsu z Warszawy do Nowego Jorku. Boeing 787-9 PLL LOT wyleciał z Lotniska Chopina w godzinach wieczornych. W czasie rejsu załoga zauważyła niepokojące zachowanie u jednej z pasażerek. Piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu na Islandii.

LOT. Agresywna pasażerka na pokładzie

- Wczoraj w godzinach wieczornych podczas rejsu LO26, załoga stwierdziła niestandardowe zachowanie u jednej z pasażerek. Była bardzo pobudzona, niekiedy wykazywała agresję - poinformował w rozmowie z tvn24.pl Michał Czernicki, rzecznik LOT-u. - W pewnym momencie stan kobiety pogorszył się, zagrażając jej życiu. Kapitan niezwłocznie podjął decyzję o skierowaniu samolotu do najbliższego lotniska i tuż po godzinie 22 czasu polskiego samolot wylądował w porcie lotniczym w Keflaviku na Islandii. Tam też pasażerka została przekazana wykwalifikowanym służbom medycznym - dodał. 

Po opuszczeniu pokładu przez pasażerkę samolot miał ruszyć w dalszą podróż do Stanów Zjednoczonych. Niestety pojawiły się kolejne komplikacje. Tuż przed wylotem maszyny LOT-u piloci zauważyli usterkę. 

Zobacz także

Awaria samolotu i utrudnienia dla pasażerów

W trakcie testowania systemów okazało się, że doszło do usterki zaworu zrzutu paliwa, czyli układu wykorzystywanego w czasie sytuacji awaryjnych.

- Bezpieczeństwo pasażerów LOT-u jest naszym najwyższym priorytetem, dlatego nasze samoloty mogą startować wyłącznie wtedy, gdy wszystkie systemy pokładowe są w pełni sprawne. Stąd też decyzja kapitana o naprawie tego układu - wyjaśnił M. Czernicki. 

Podróżnym feralnego lotu z Warszawy zaproponowano alternatywne rejsy i zakwaterowano w hotelach. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Dym w samolocie Ryanaira i awaryjne lądowanie. Ewakuowano 169 pasażerów

• Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu. Nagranie z pokładu trafiło do sieci

Źródło: tvn24.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC