Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu. Pasażer próbował włamać się do kokpitu

07.06.2021 15:09
Samolot
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu amerykańskich linii lotniczych Delta. Jeden z pasażerów próbował siłą dostać się do kokpitu. Przez to właśnie piloci zmuszeni byli do podjęcia decyzji o awaryjnym lądowaniu.

Kilka dni temu na pokładzie samolotu Delta Air Lines doszło do groźnego incydentu. Maszyna leciała z Los Angeles do Nashville. Niedługo po starcie do drzwi kokpitu podszedł jeden z pasażerów. Nikt nie spodziewał się, że zacznie się do nich agresywnie dobijać.

W związku z takim zachowaniem pilot musiał zdecydować o awaryjnym lądowaniu na lotnisku w Albuquerque. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a turystą zajęły się odpowiednie służby.

Awaryjne lądowanie samolotu. Pasażer próbował włamać się do kokpitu

Pasażerowie samolotu linii Delta Air Lines, który kilka dni temu przewoził ich z Los Angeles do Nashville, zapamiętają go na długo. Niestety niedługo po wystartowaniu został on przerwany. Wszystko przez pasażera, który w pewnym momencie próbował włamać się do kokpitu.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że chwilę po tym, jak samolot wzbił się w powietrze, jeden z podróżnych wstał z siedzenia, podbiegł do kokpitu i siłą chciał się do niego dostać. Mężczyzna miał uderzać w drzwi i krzyczeć, żeby piloci zatrzymali pojazd.

Jak podaje portal Onet, niesfornego pasażera udało się okiełznać - personel pokładowy przy pomocy innych podróżujących go obezwładnił, a następnie przeniósł na tył samolotu. Mimo tego pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na lotnisku w Albuquerque.

Do sieci trafiły nagrania - pokazujące związanego mężczyznę - a także relacje przerażonych zdarzeniem świadków

Maszyna bezpiecznie osiadła na ziemi, a tutaj pasażerem zajęły się odpowiednie służby. Na szczęście w wyniku incydentu nikomu nic się nie stało.

Źródło: Onet