Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu. Pilot zorientował się, że w maszynie są dwie pęknięte opony

11.05.2021 12:15
Samolot
fot. Shutterstock

Samolot linii lotniczych UNI Air B79091, który leciał z Tajpej na Tajwanie w kierunku wysp Matsu, musiał zawrócić i awaryjnie lądować. Pilot zauważył, że dwie opony w maszynie są pęknięte. Na pokładzie przebywało 74 pasażerów i członkowie załogi. Na szczęście pojazd bezpiecznie osiadł na pasie startowym i nikomu nic się nie stało.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 10 maja. Samolot UNI Air, który leciał z Tajwanu na wyspy Matsu, musiał zawrócić i przystąpić do awaryjnego lądowania. Wszystko dlatego, że w maszynie zauważono dwie pęknięte opony.

Kapitan poinformował wieżę o całym zajściu i poprosił o pomoc w wykonywaniu ratunkowej procedury. Pojazd ostatecznie osiadł bezpiecznie na pasie lotniska Songshan w stolicy Tajwanu. Na pokładzie przebywało wówczas kilkudziesięciu pasażerów i załoga. Nikomu nic się nie stało.

Awaryjne lądowanie samolotu. Pilot zorientował się, że w maszynie są dwie pęknięte opony

Samolot UNI Air B79091 w poniedziałek ok. godz. 9.30 czasu lokalnego wystartował z Tajpen na Tajwanie w kierunku Matsu. Jak podaje portal Onet, kiedy maszyna przygotowywała się do lądowania, kapitan zauważył, że w pojeździe są dwie przedziurawione opony. Błyskawicznie podjął decyzję o zawróceniu i awaryjnym lądowaniu w miejscu startu.

Pilot poinformował wieżę o incydencie i poprosił o pomoc w przeprowadzeniu procedury. Na pokładzie znajdowało się 74 pasażerów i członkowie załogi. W tym czasie w porcie lotniczym, w którym miał osiąść samolot z usterką, pojawiły się już zastępy straży pożarnej.

Na szczęście maszyna wylądowała bezpiecznie o 11.08 czasu lokalnego. Na miejscu zajęły się nią odpowiednie służby, które również potwierdziły, że prawe koła nr 3 i nr 4 w pojeździe pękły.

Awaryjne lądowanie zarejestrowały kamery. Zobaczcie, jak wyglądało to zajście.

Źródło: Onet