Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu. Powodem pęknięta szyba w kokpicie

16.06.2021 15:04
Lądowanie samolotu
fot. Shutterstock

Samolot linii Turkish Airlines, który leciał z Los Angeles do Stambułu, musiał zawrócić i lądować awaryjnie kilka godzin po starcie. Powodem była usterka - w maszynie znaleziono pęknięte okno.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę na pokładzie Boeinga należącego do tureckich linii lotniczych Turkish Airlines. Maszyna wystartowała o godz. 18.35 z Los Angeles i ruszyła w kierunku Stambułu, a zaledwie 2 godziny później podjęto decyzję o jej awaryjnym lądowaniu.

Jak podaje portal Onet, w pojeździe pękła szyba, co skłoniło pilotów do zmiany trasy i do powrotu do Nowego Jorku.

Awaryjne lądowanie samolotu. Powodem pęknięta szyba w kokpicie

Samolot Turkish Airlines, który w niedzielę leciał z Los Angeles do Stambułu, niedługo po starcie musiał awaryjnie lądować. Powodem był fakt, że w maszynie pękło okno. Piloci natychmiast podjęli decyzję o zawróceniu pojazdu na jedno z amerykańskich lotnisk.

Boeing tureckich linii wystartował z Kalifornii o 18.35 i podążał w stronę Stambułu. Niestety w trakcie lotu pękła szyba w kokpicie i przez to właśnie samolot musiał awaryjnie lądować. Usterkę zarejestrowano ok. 2 godzin po rozpoczęciu trasy.

Piloci podjęli decyzję o tym, że muszą zawrócić do Stanów Zjednoczonych - znajdowali się już nad terytorium Kanady - i rozpoczęli procedurę. Zanim jednak osiedli bezpiecznie w porcie lotniczym JFK w Nowym Jorku, upłynęło kolejnych kilka godzin.

Po wylądowaniu lot został odwołany, a zarówno pasażerowie, jak i załoga trafili do hotelu, gdzie mieli oczekiwać na kolejny lot. 5-letnią maszynę uziemiono na czas inspekcji i odpowiedniego przeglądu.

Źródło: Onet