Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu Qatar Airways. Pasażerowie zobaczyli dziurę w silniku

Nina Czochara
14.08.2019 10:29
Qatar Airways
fot. pixabay

Samolot linii Qatar Airways miał poważne problemy w czasie lotu i musiał zawrócić na lotnisko w stolicy Kataru. Powodem awaryjnego lądowania maszyny była dziura w silniku.

Samolot Qatar Airways, lecący z Dohy do Auckland, po niemal godzinie lotu musiał wrócić na lotnisko w Katarze. Przed awaryjnym lądowaniem maszyna zrobiła kilkanaście okrążeń w powietrzu. W ten sposób piloci chcieli pozbyć się paliwa.

Dziura w silniku samolotu Qatar Airways

Pasażerowie Boeinga 777 relacjonowali, że na pokładzie samolotu słychać było głośne dźwięki dobiegające z jednego z silników. - Kiedy podniósł się alarm, pilot zaczął uspokajać ludzi przez interkom. Powiedział, że nie dzieje się nic złego, ale wylądujemy, żeby sprawdzić stan samolotu - opisywał Andy Riley, jeden z podróżnych obecnych na pokładzie. 

Okazało się, że powód powrotu samolotu na lotnisko był poważny. Maszyna miała problemy z jednym z silników, w którym po wylądowaniu pasażerowie zobaczyli sporych rozmiarów dziurę.

Zobacz także

- Zostaliśmy zabrani prosto z samolotu, ale nie znaliśmy prawdziwego powodu, dopóki sami go nie zobaczyliśmy. W silniku po lewej stronie widać było otwór. Ma on wymiary około 400 mm na 400 mm - opowiada Andy Riley.

Linie lotnicze Qatar Airways potwierdziły w oficjalnym komunikacie, że piloci mieli problem z silnikiem samolotu. - Przepraszamy pasażerów za wszelkie niedogodności spowodowane tą sytuacją - powiedzieli przedstawiciele przewoźnika.

Zobacz także

Źródło: wp. pl

___

RadioZET.pl/NC