Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu easyJet. 23-latek wszczął alarm bombowy na pokładzie

Redakcja
24.01.2019 10:20
Samolot easyJet
fot. Shutterstock

23-letni student z Francji został zatrzymany po fałszywym alarmie bombowym. Młody mężczyzna zgłosił niebezpieczeństwo na pokładzie samolotu linii easyJet lecącego z Lyonu do Rennes.

Niedługo po stracie samolotu easyJet, piloci podjęli decyzję o powrocie na lotnisko Lyon we Francji. Powodem tej decyzji było telefoniczne zgłoszenie o bombie na pokładzie. Jak się okazało,alarm bombowy wszczął 23-latek, który nie chciał spotkać się w Rennes ze swoimi rodzicami. 

Fałszywy alarm bombowy na pokładzie easyJet

23-latek zadzwonił i poinformował o obecności ładunku wybuchowego na pokładzie samolotu, który miał docelowo wylądować w Rennes. Piloci natychmiast zawrócili do Lyonu. Po wylądowaniu port lotniczy został wyłączony z aktywności na 40 minut. Na pokładzie maszyny znajdowało się 150 pasażerów. Wszyscy, a także ich bagaże zostali dokładnie przeszukani przez funkcjonariuszy. Nie znaleziono jednak nic niepokojącego. Ostatecznie lot odbył się 7 godzin później, na pokładzie innego samolotu. 

Autor fałszywego zgłoszenia został szybko zidentyfikowany. Był nim 23-letni student z Francji, który po całym incydencie tłumaczył się, że nie chciał po prostu, aby jego rodzice dołączyli do niego w Rennes. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości 75 tys. euro.

Do podobnej sytuacji, związanej z fałszywym alarmem bombowym, doszło w grudniu ubiegłego roku.  Wówczas pilot samolotu Aeroflot, przewożącego 125 osób z Moskwy do Irkucka, dostał informację o bombie na pokładzie. Jak się później okazało, alarm wszczął mężczyzna, który chciał po prostu zrobić na złość żonie również lecącej tym samym rejsem. 

Przeczytaj także:

•  Wywołał alarm bombowy na lotnisku, żeby... zdążyć na swój lot

•  Poznań: Alarm bombowy. Ewakuacja Urzędu Wojewódzkiego 

Źródło: tanie-loty.com.pl

___

RadioZET.pl/NC