Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu na Alasce. Grupa pasażerów nie chciała założyć maseczek i groziła innym

10.09.2021 11:47
Samolot
fot. Shutterstock

Kilka dni temu na pokładzie samolotu Alaska Airlines doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kilku pasażerów zbuntowało się przeciwko noszeniu maseczek i zaczęło grozić współpasażerom oraz personelowi pokładowemu. Przez to maszyna została przekierowana na inne lotnisko, aby szybciej wylądować i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Pasażerowie, którzy odbywali ostatnio lot z Seattle do Anchorage na pokładzie maszyny Alaska Airlines, z pewnością zapamiętają go na długo. Już przed startem zaczęły się problemy, ale najgorsze nadeszło wtedy, kiedy pojazd oderwał się od ziemi.

To właśnie wtedy grupa podróżujących zaczęła sprzeciwiać się nakazowi noszenia maseczek ochronnych, a w dodatku wykazywała agresję. W związku z tym podjęto decyzję o przekierowaniu samolotu na inne lotnisko, aby szybciej wylądował.

Awaryjne lądowanie samolotu na Alasce. Grupa pasażerów nie chciała założyć maseczek i groziła innym

Samolot linii lotniczych Alaska Airlines lecący z Seattle do Anchorage został przekierowany na inne lotnisko po tym, kiedy jeden z pasażerów zaczął grozić personelowi i osobom znajdującym się w pobliżu. Podróżująca z niesfornym mężczyzną grupa osób nie chciała założyć maseczek ochronnych, a do tego wykazywała się agresją.

Co ciekawe, jeszcze przed startem samolotu kilku osobom z tej samej grupy zakazano wsiąść na pokład właśnie ze względu na złe zachowanie. Reszta jednak została wpuszczona do środka. Właśnie wtedy zaczęły się problemy.

Gdy samolot znalazł się w powietrzu, co najmniej jeden pasażer będący częścią grupy, zaczął grozić członkom naszej załogi i pobliskim gościom - powiedział pracownik Alaska Airlines w rozmowie z zagranicznymi mediami.

 Według relacji personelu i świadków niegrzeczni pasażerowie nie nosili maseczek ochronnych i używali wulgarnego języka podczas lotu. Nie reagowali na polecenia członków załogi, dlatego też lot został przekierowany do Juneau. Tutaj usunięto pięciu agresywnych pasażerów, a reszta podróżujących po godzinie ruszyła w dalszą drogę.

Źródło: newsweek.com