Zamknij

Awaryjne lądowanie z powodu duriana. Piloci musieli założyć maski tlenowe

Nina Czochara
08.10.2019 20:25
Samolot
fot. pixabay

Samolot lecący do Vancouver musiał niedługo po starcie wrócić na lotnisko w Montrealu. Załoga i pasażerowie poczuli silny, nieprzyjemny zapach, którego źródła nie mogli zidentyfikować. Piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu. 

Do incydentu doszło na pokładzie samolotu linii Air Canada Rouge. Tuż po starcie w kabinie Boeinga 767 zaczął się unosić charakterystyczny zapach, który z każdą chwilą stawał się coraz bardziej intensywny. Według relacji podróżnych "okropna" woń była nie do zniesienia.

"Śmierdzący" durian zmusił do lądowania

Intensywny, nieprzyjemny zapach w bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniał się po pokładzie samolotu, powodując mdłości u pasażerów, załogi oraz pilotów. Gdy nie można było zidentyfikować źródła okropnej woni, piloci zdecydowali się na powrót na lotnisko wylotu. 

Dla poprawy komfortu pasażerów i pilotów wypuszczono maski tlenowe. Samolot  linii Air Canada Rouge, na którego pokładzie było 245 pasażerów i 8 członków załogi, wylądował bezpiecznie na lotnisku. 

Na miejscu odkryto, że zapach wydobywał się z przesyłki śmierdzących, tropikalnych owoców - durianów. Znajdowały się one w przednim przedziale ładunkowym. 

Durian uchodzi za przysmak głównie w Malezji i Tajlandii. Ma bardzo charakterystyczny, mocny zapach - niektórym przypomina połączenie zepsutego mięsa i starego sera pleśniowego.

ZOBACZ TAKŻE:

 Panika na pokładzie. Pilot pomylił przyciski w czasie lotu

 Awaryjne lądowanie samolotu. Pasażerka utknęła w toalecie

 Pasażerka otworzyła drzwi samolotu."Chciała zaczerpnąć powietrza"

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC