Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu. W czasie startu uszkodziło się skrzydło samolotu

Nina Czochara
15.04.2019 11:34
Uszkodzone skrzydło samolotu American Airlines
fot. Twitter/Jeff Tahler

Pasażerowie linii lotniczych American Airlines wpadli w panikę po tym, jak samolot uderzył w nieznany obiekt podczas startu. Piloci po tym incydencie podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu w Nowym Jorku. Do sieci trafiło zdjęcie, zrobione z pokładu przez jednego z pasażerów, przedstawiające uszkodzone skrzydło maszyny. 

Samolot linii American Airlines miał planowo wylecieć z Nowego Jorku do Los Angeles. W czasie startu, ok. 20.40, maszyna uderzyła w nieznany obiekt. Mimo tego samolot wzbił się w powietrze. Po około 20 minutach lotu piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu na lotnisku w Nowym Jorku. 

Awaryjne lądowanie z powodu uszkodzonego skrzydła

Na pokładzie maszyny było 101 pasażerów. Po tym, jak maszyna uderzyła w jakiś obiekt, na pokładzie wybuchła panika. Pasażerowie siedzący przy oknie dostrzegli uszkodzone skrzydło samolotu, co spowodowało jeszcze większe poruszenie wśród obecnych na pokładzie.

Jeden z pasażerów, Scott Laser, powiedział zdarzenia lokalnym mediom: "Płakałem całą drogę powrotną, zanim wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Podobną reakcję miały inne osoby na pokładzie".

Inny pasażer przyznał z kolei: "To był najbardziej wstrząsający start w moim życiu".

Po bezpiecznym wylądowaniu w Nowym Jorku, pasażerowie wraz z załogą opuścili pokład samolotu. Pracownicy linii musieli sprawdzić dokładnie szkody, które powstały po uderzeniu w czasie startu. Jak podaje "The Sun", samolot poleciał do Los Angeles dopiero następnego dnia rano. 

Wszczęto już śledztwo w sprawie tego incydentu. Według wstępnych ustaleń, samolot uderzył najprawdopodobniej w znak na pasie startowym.

Przeczytaj także:

 Panika na pokładzie. Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu [WIDEO]

 Wrzucił "na szczęście" monety do silnika samolotu. Pasażer trafił do aresztu

• Panika na pokładzie. Pilot pomylił przyciski w czasie lotu 

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC