Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu easyJet. Siedmiu pasażerów wyrzuconych z pokładu

Nina Czochara
07.10.2019 12:08
easyJet
fot. Flickr

Samolot linii lotniczych easyJet, lecący z Manchesteru na Teneryfę, musiał lądować awaryjnie na lotnisku w Faro w Portugalii. Wszystko z powodu awantury, która wybuchła na pokładzie maszyny. Policja zatrzymała siedmiu Brytyjczyków, którzy wzięli udział w bójce w czasie lotu. 

Do incydentu doszło około 2 godzin po stracie samolotu z Manchesteru. Grupa siedmiu Brytyjczyków wdała się w bójkę, wywołując zamęt w samolocie i przerażenie wśród pasażerów. Piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu. 

Bójka w samolocie easyJet

Kiedy na pokładzie samolotu rozpoczęła się awantura, stewardessa próbowała uspokoić mężczyzn. Jeden z Brytyjczyków został przesadzony na fotel w przedniej części samolotu. Według świadków zdarzenia, kilka minut później mężczyzna wrócił na tył samolotu i znowu rozpoczął bójkę. 

Inni pasażerowie próbowali zainterweniować i uspokoić grupę Brytyjczyków, kiedy jeden z awanturujących się mężczyzn splunął kobiecie w twarz. Wtedy załoga zdecydowała o przekierowaniu samolotu do Portugalii i awaryjnym lądowaniu.

Po dotarciu na lotnisko Faro policja aresztowała siedmiu Brytyjczyków. Pozostali pasażerowie, z niewielkim opóźnieniem, kontynuowali lot na Teneryfę.

Rzecznik brytyjskich linii easyJet potwierdził, że "Lot EZY1903 z Manchesteru na Teneryfę został przekierowany do Faro w wyniku zakłóceń na pokładzie spowodowanych przez grupę mężczyzn". Dodał, że tego typu zachowania nie są tolerowane. "Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pasażerów i załogi jest naszym priorytetem". 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Wielka awantura na pokładzie. Samolot linii KLM musiały eskortować dwa myśliwce

•  Pasażer skazany na więzienie i wysoką grzywnę. Zaatakował stewardesę na pokładzie

•  Pijana 25-latka chciała otworzyć drzwi samolotu. "Zachowywała się jak opętana"

Źródło: Daily Mail

___

RadioZET.pl/NC