Zamknij

Awaryjne lądowanie w Senegalu. W samolocie zapalił się silnik

Nina Czochara
09.10.2019 08:09
Ethiopian Airlines
fot. Flickr

Samolot rejsowy linii Ethiopian Airlines musiał awaryjnie lądować w stolicy Senegalu, Dakarze - poinformowała niemiecka agencja dpa. W czasie lotu w maszynie zapalił się jeden z silników. Na pokładzie było 90 osób. 

Etiopskie linie potwierdziły awaryjne lądowanie swojego samolotu w Dakarze, nie podając jednak żadnych szczegółów. Boeing 767 z Dakaru do stolicy Etiopii, Addis Abeby.

Pożar silnika etiopskiego samolotu

Według agencji dpa samolot miał problemy tuż po starcie z lotniska w Dakarze. Wtedy też załoga zgłosiła awarię, a następnie pożar jednego z dwóch silników. 10 minut później maszyna zawróciła i awaryjnie wylądowała w stolicy Senegalu. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i szybko ugaszono pożar. Żadnej z 90 osób na pokładzie nic się nie stało.

W marcu w Etiopii rozbił się Boeing 737 MAX Ethiopian Airlines. W katastrofie tej zginęło 157 pasażerów i członków załogi.

W następstwie tego wypadku Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) bezterminowo wstrzymała eksploatację wszystkich Boeingów 737 MAX 8 na obszarze Unii Europejskiej, co zarządzono także w innych państwach świata, włącznie z USA.

ZOBACZ TAKŻE:

• Tragedia na pokładzie samolotu. Nie żyje 2-miesięczne niemowlę

• Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu. Awaryjne lądowanie na Malediwach

___

RadioZET.pl/PAP/NC