Zamknij

Tajemniczy trójkąt na Babiej Górze. Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie

05.10.2021 14:44
Babia Góra. Zdjęcie tajemniczego trójkąta podbija sieć
fot. MAREK LASYK/REPORTER/EASTNEWS

W górach niejednokrotnie można obserwować nietuzinkowe zjawiska, które nie mogłyby zaistnieć w innych okolicznościach przyrody. Ostatnio udało się to turystom, którzy wybrali się na Babią Górę. Na szczycie ich oczom ukazał się tajemniczy trójkąt.

Polskie góry zachwycają majestatycznością i urzekają pięknem. Nic więc dziwnego, że kierunek ten wybierany jest przez setki turystów właściwie o każdej porze roku. Oprócz wspaniałych krajobrazów niektórym wędrowcom udaje się zaobserwować coś jeszcze.

Mowa tu o niezwykłych zjawiskach przyrodniczych, które nie miałyby możliwości zaistnieć na innych terenach. Jakiś czas temu pisaliśmy o widmie Brockenu w Tatrach. Pod koniec września udało się je zarejestrować Tomkowi Marciniakowi, fotografowi i turyście górskiemu. Teraz wędrowcy mieli okazję zobaczyć inne zjawisko - zagadkowo wyglądający trójkąt na Babiej Górze.

Babia Góra. Turyści zobaczyli tajemniczy trójkąt

Turyści, którzy rankiem w zeszłą niedzielę (3 października) wybrali się na Babią Górę, mogli zaobserwować niesamowite zjawisko. Podczas zejścia ze szczytów w kierunku schroniska Markowe Szczawiny ich oczom ukazał się zagadkowo wyglądający trójkąt. Ten niecodzienny widok uwiecznił na zdjęciu Lucjan Kos, pasjonat fotografii.

Zdjęcie spotkało się z żywą reakcją internautów. Pod postem fotografa w mediach społecznościowych można znaleźć wiele komentarzy. "Ładne ujęcie w odpowiednim momencie", "Niczym piramida", "Cień wielkiej góry" - brzmią wpisy użytkowników portalu.

Choć zdjęcie wygląda naprawdę tajemniczo, to pojawienie się tego trójkąta jest bardzo proste do wyjaśnienia. Mamy tu do czynienia z naturalnym cieniem, rzuconym przez samą Babią Górę. O poranku słońce nie znajdowało się jeszcze ponad szczytem i dlatego turystom ukazał się taki widok.

Babia Góra to masyw górski położony w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak, który liczy 1725 m n.p.m. Wierzchołek ten często nazywany jest także Babią Górą, jak cały masyw. Zaliczany jest do Korony Gór Polskich.

RadioZET.pl/national-geographic.pl