Zamknij

Bagaż podręczny i rejestrowany w Wizzair. Sprawdź wymiary i ceny bagażu

Redakcja
06.02.2019 14:43
Wizzair
fot. Shutterstock

Jakie są dopuszczalne wymiary bagażu w Wizzair? Ile kosztuje wykupienie bagażu rejestrowanego lub drugiej sztuki bagażu podręcznego? Który bagaż jest wliczony w cenę biletu? Odpowiadamy na najczęstsze wątpliwości pasażerów dotyczące zasad przewozu bagażu.

Od 1 listopada 2018 roku Wizzair, podobnie jak tania linia Ryanair, zmienił zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego. Podajemy najważniejsze informacje dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego w węgierskiej linii Wizzair.

BAGAŻ PODRĘCZNY w Wizzair: wymiary, zasady, opłaty

W Wizzairze wyróżniamy dwa rodzaje bagażu: mały bagaż podręczny (który można bezpłatnie zabrać na pokład samolotu) oraz duży bagaż podręczny, który jest płatny.

Wizzair: mały bagaż podręczny

 • To plecak, torebka czy niewielka torba o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • Waga bagażu nie może przekraczać 10 kg
 • Mały bagaż podręczny można bezpłatnie wnieść na pokład
 • Bagaż powinien zmieścić się pod fotelem poprzedzającym
 • Ważne: na pokład można bezpłatnie zabrać tylko jedną sztukę bagażu!

Wizzair: duży bagaż podręczny

 • Maksymalne wymiary dużego bagażu podręcznego to 55 x 40 cm x 23 cm
 • Bagaż może ważyć maksymalnie 10 kg
 • Do wymiarów bagażu podręcznego wlicza się także elementy wystające: rączki, uchwyty, kółka itp.
 • Duży bagaż podręczny jest płatny
Wizzair - wymiary bagażu podręcznego

Zobacz także: Jakie leki można przewozić w bagażu podręcznym? Poradnik przed podróżą

Ile kosztuje duży bagaż podręczny w Wizzair?

Mały bagaż podręczny (o wymiarach 40 x 30 x 20 cm) jest bezpłatny. Aby wnieść na pokład drugą sztukę bagażu podręcznego (o wymiarach 55 x 40 cm x 23 cm), należy wykupić usługę Wizz Priority, czyli pierwszeństwo wejścia na pokład. Taka opcja kosztuje od 22 zł – 75 zł w przypadku zakupu online lub przez telecentrum Wizz Air oraz 110 zł w przypadku zakupu na lotnisku.

Jak podaje Wizzair na swojej stronie: „Trzeba pamiętać, że liczba Wizz Priority jest ograniczona i tuż przed lotem może być już wyprzedana. Jeśli wiecie, że potrzebujecie dwóch bagaży podręcznych, wykupcie pierwszeństwo wejścia na pokład jak najszybciej”.

Zobacz także

BAGAŻ REJESTROWANY w Wizzair: wymiary, zasady, opłaty

Wizzair oferuje trzy rodzaje bagażu rejestrowanego – 10 kg, 20 kg i 32 kg. Nowo wprowadzoną usługą jest bagaż 10-kilogramowy, nazywany często „małym bagażem nadawanym”.

 • Można odprawić do 3 sztuk bagażu rejestrowanego – jedną sztukę bagażu 10 kg, 2 sztuki bagażu 20 kg lub 3 sztuki bagażu 32 kg. Nie ma możliwości zakupu online innych kombinacji bagażu rejestrowanego.
 • Każdy rodzaj bagażu rejestrowanego ma takie same dopuszczalne wymiary 149 x 119 x 171 cm.
 • Osoby podróżujące z dziećmi mogą odprawić dodatkowo spacerówkę, fotelik samochodowy lub składany wózek (po jednej sztuce na każde dziecko).
 • Jako bagaż rejestrowany można przewozić, m.in.: narty, snowboard, sprzęt surfingowy i golfowy, rowery czy sprzęt do nurkowania. Dopuszczalne wymiary sprzętu to 149,9 x 119,4 x 171,5 cm i waga nie większa niż 32 kg.
Walizki podróżne
fot. Shutterstock

ZOBACZ TAKŻE: Co można przewozić w bagażu podręcznym? Poradnik przed podróżą 

Ile kosztuje bagaż rejestrowany w Wizzair?

Cena bagażu rejestrowanego zależy od tego, w jakim terminie go wykupimy (im szybciej, tym lepiej), na jaką trasę, czy na połączenie w sezonie wakacyjnym, czy poza nim i oczywiście, jaka będzie waga bagażu.

 • Bagaż rejestrowany 10 kg w niskim sezonie (kupiony online) to koszt od 9 do 24 euro, a w sezonie wysokim od 12 do 27 euro.
 • Bagaż 20 kg w niskim sezonie (kupiony przez internet) to od 15 do 44 euro, w wysokim od 20 do 50 euro.
 • Bagaż 32 kg w niskim sezonie (również online) to koszt od 23 do 63 euro, a w wysokim od 31 do 72 euro.

Jeśli zdecydujemy się wykupić bagaż rejestrowany dopiero na lotnisku, musimy przygotować się na opłatę od 55 do nawet 120 euro. Sprzęt sportowy ma standardową cenę 30 euro, jeśli kupujemy usługę przez internet i 60 euro, gdy zapłacimy dopiero na lotnisku. W przypadku przekroczenia dozwolonej wagi trzeba zapłacić ok. 10 euro za każdy dodatkowy kilogram nadbagażu.

Przeczytaj także: 

 Bagaż podręczny i rejestrowany w Ryanair. Sprawdź wymiary, limity i opłaty za bagaż

• Bagaż podręczny i rejestrowany w easyJet. Dopuszczalne wymiary i waga

Źródło: wizzair.com, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC