Zamknij

Baleary walczą z pijanymi turystami. W tych kurortach mogą wyrzucić nas z hotelu

Redakcja
21.01.2020 09:41
Drinki
fot. Shutterstock

Kolejne wakacyjne miejscowości na Balearach wprowadzają surowe zakazy, by poskromić hałaśliwych i imprezujących urlopowiczów. Nowe prawo ma na celu ograniczenie sprzedaży alkoholu oraz wprowadzenie kar i mandatów za skakanie z hotelowych balkonów. 

Ograniczenia dotyczą na razie trzech popularnych, wakacyjnych kurortów: Playa de Palma i Magaluf na Majorce oraz Sant Antoni na Ibizie. Hiszpańskie wyspy Balearów od lat przyciągają młodych brytyjskich, irlandzkich oraz niemieckich turystów. Niestety, popularność tych miejscowości ma swoje minusy, które odczuwają przede wszystkim mieszkańcy. Chodzi m.in. o zniszczenia dokonywane przez pijanych gości, hałas, spadek bezpieczeństwa oraz zwiększone koszty sprzątania ulic. Rząd Balearów postanowił przyjąć nowe prawo, które ma ukrócić pijackie wyczyny turystów.

Baleary: władze walczą z pijanymi turystami

Celem nowych przepisów ma być walka z "turystyką alkoholową" na popularnym hiszpańskim archipelagu. Dekret wprowadza m.in. zakaz nieograniczonej sprzedaży alkoholu przez placówki hotelowe i punkty gastronomiczne w ramach ofert promocyjnych. Zabronione będzie kuszenie klientów promocjami „happy hours”, a więc godzinami, w których alkohol można kupić w niższych cenach. Na terenie Playa de Palma i Magaluf na Majorce oraz Sant Antoni na Ibizie sklepy nie będą mogły sprzedawać alkoholu w godzinach 21.30-8.00. Na firmy będą mogły zostać nałożone kary finansowe w wysokości od 1 tysiąca do 600 tysięcy euro lub zostać zamknięte na maksymalnie trzy lata za złamanie nowych przepisów.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy uważasz, że kary dla pijanych turystów to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Wysokie kary za skoki z balkonu do basenu

Nowe przepisy przewidują kary finansowe dla coraz popularniejszej w ostatnim czasie rozrywki turystów, zwanej balconingiem. Osoby przyłapane na skakaniu do basenu z hotelowych balkonów mogą zostać ukarani mandatem w wysokości od 6 tysięcy do 60 tysięcy euro. Właściciele hoteli za takie zachowanie będą mogli wyrzucić turystów z hotelu. Do tej pory tylko niektóre kurorty na Balearach nakładały kary za balconing.

Ograniczona zostanie również oferta tzw. imprezowych łodzi w trzech wymienionych kurortach. Nie będą one mogły m.in. odbierać turystów czy promować swoich usług. 

Zatwierdzony w piątek dekret zacznie obowiązywać na Balearach od kwietnia 2020 roku. Regionalny gabinet poinformował, że nowe przepisy będą ważne przez pięć lat.

Zobacz także

Źródło: tvn24bis.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC