Zamknij

Baleary gotowe na przyjęcie turystów. Kiedy planować wakacje na Majorce?

Redakcja
05.06.2020 13:41
Minorka, Cala Galdana
fot. Shutterstock

Rząd hiszpańskiego archipelagu Balearów ogłosił, że przed 1 lipca zacznie przyjmować pierwszych zagranicznych turystów. Wznowienie ruchu turystycznego na popularnych wakacyjnie wyspach (m.in. Majorce i Ibizie) wymaga jeszcze zgody rządu Pedro Sancheza. 

Władze archipelagu Balearów oczekują, że rząd Hiszpanii udzieli zgody na wdrażanie pilotażowego programu przyjmowania zagranicznych turystów bez obowiązku przechodzenia przez nich obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny.

- Spodziewamy się wydania takiej zgody przez rząd Pedra Sancheza w najbliższych godzinach lub najpóźniej do jutra - powiedział odpowiedzialny za turystykę w balearskim rządzie Iago Negueruela. 

Baleary otwarte dla turystów przed 1 lipca?

Negueruela dodał, że pierwsze grupy turystów mogłyby dotrzeć na Baleary z Niemiec już w połowie czerwca.

W środę hiszpańskie radio Cadena Ser ujawniło, że platforma turystyczna oparta na technologii sztucznej inteligencji Track Journey Assistant zamierza uruchomić w połowie czerwca pierwsze połączenia w ramach tzw. bezpiecznego korytarza turystycznego, łączącego Niemcy z Balearami.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami rządu Hiszpanii swobodny ruch turystyczny do tego kraju po epidemii koronawirusa możliwy będzie od 1 lipca, a przybywające tam osoby nie będą musiały przechodzić kwarantanny.

Hiszpański archipelag Baleary leży w zachodniej części Morza Śródziemnego. Tworzy ponad 200 wysp i wysepek, wśród których najbardziej znane są Majorka, Minorka oraz Ibiza. Każda z tych wysp jest popularnym celem wakacyjnym turystów, również z Polski. 

Zagłosuj

Planujesz w tym roku wyjazd wakacyjny?

Liczba głosów:

Źródło: PAP