Zamknij

Balice. Kobieta chciała przemycić broń palną. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia

Redakcja
13.07.2018 12:39
Odprawa biletowo-bagażowa
fot. Shutterstock

Służba celna na krakowskich lotnisku Balice zatrzymała 47-letnią obywatelkę Norwegii, która próbowała przemycić niezarejestrowaną broń palną - karabin i sztucer. Kobietę zatrzymano podczas odprawy biletowo-bagażowej. 

47-latka, obywatelka Norwegii, miała wykupiony bilet lotniczy do swego kraju. Podczas odprawy na lotnisku w Balicach, kiedy bagaż kobiety poddano prześwietleniu, pracownik służby celnej dostrzegł niebezpieczne przedmioty. W walizce odkryto niezarejestrowany sztucer oraz karabin. 

Kobieta trafiła w ręce policji

Celnicy, w obecności Norweżki, dokładnie przeszukali zawartości walizki. Okazało się, że ukryta była w niej broń typu karabin oraz sztucer, na które 47-latka nie posiadała zezwolenia. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji. Policjanci zabezpieczyli broń, a kobietę zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo i przedstawił obywatelce Norwegii zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia dwóch jednostek broni palnej. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Przeczytaj także: 

• Wyniosła z samolotu... jabłko. Teraz musi zapłacić 500 dolarów kary

• Znalazł bilet lotniczy z 1998 roku. Po prawie 20 latach wciąż mógł go zrealizować

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC