Zamknij

Będą supertanie loty do Tajlandii? Popularny low-cost pojawi się u naszych sąsiadów

Redakcja
21.01.2019 11:31
Wielki Pałac Królewski
fot. Shutterstock

Popularna linia Air Asia uruchomi jesienią tego roku połączenie z Pragi do Bangkoku - poinformował premier Czech, Andrzej Babisz. Zapowiada się zatem tanie połączenie do jednego z najpopularniejszych, również wśród Polaków, azjatyckich kierunków. 

Andrzej Babisz spotkał się z przedstawicielami taniej linii lotniczej AirAsia. Efektem wizyty premiera w Azji Południowo-Wschodniej ma być bliski koniec finalizacji rozmów w sprawie uruchomienia nowej trasy do stolicy Tajlandii - Bangkoku. – Mam nadzieję, że dzięki temu połączeniu zwiększy się wymiana handlowa i liczba turystów odwiedzających oba kraje – przyznał Babisz.

Będą tanie loty z Pragi do Bangkoku?

Kiedy dokładnie ma pojawić się nowa trasa? Według premiera Czech – najpóźniej przed Bożym Narodzeniem. W ciągu najbliższych paru tygodni przedstawiciele linii AirAsia mają pojawić się w Pradze, by dopiąć ostatnie szczegóły związane z połączeniem. Czeskie media podają, że czas podróży między Pragą a Bangkokiem to ok. 10 godzin, a połączenie miałoby być realizowane codziennie.

Według informacji czeskich mediów, Tajlandia już teraz jest jednym z popularniejszych egzotycznych kierunków podróży dla Czechów – w zeszłym roku ten kraj odwiedziło 43 tys. turystów z Czech. Z kolei kraj naszych południowych sąsiadów odwiedziło w 2018 r. nawet 50 tys. obywateli Tajlandii.

Zobacz także

Jak podaje Fly4free.pl, sprawa uruchomienia przez przewoźników lotów do Europy ciągnie się już od kilku lat. W 2017 r. przedstawiciele Thai AirAsiaX powiedzieli, że średnia cena lotów z Europy do Tajlandii nie powinna być wyższa niż 600 złotych w jedną stronę. Na taką wizję tanich lotów z Europy do Tajlandii z pewnością wielu pasażerów czekałoby z niecierpliwością. 

Dla podróżnych z Polski byłoby dobrze, gdyby do stolicy Czech można było jeszcze dolecieć tanimi liniami z większej liczby polskich miast – obecnie taką opcję oferuje tylko Ryanair z Krakowa. 

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC