Zamknij

Będzie więcej lotów do Chorwacji? LOT i Ryanair mają wielkie plany

Redakcja
04.12.2018 10:36
Dubrownik
fot. Pixabay

Chorwacja to od lat jest jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków wśród Polaków – według danych z 2017 roku kraj ten odwiedziło prawie milion turystów z Polski. Niezwykle popularną formą transportu do tego miejsca jest samochód. Wszystko wskazuje jednak na to, że może się to zmienić. Okazuje się, że zarówno LOT, ale i Ryanair mają wielkie plany, jeśli chodzi o loty do Chorwacji.

Najpopularniejszą formą podróżowania do Chorwacji jest własny samochód. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka: od względnie niewielkiej odległości (zwłaszcza z południowej Polski) przez wieloletnie przyzwyczajenie, po relatywnie drogie bilety lotnicze. Wiele wskazuje na to, że w tym roku dokonał się pierwszy przełom i coraz częściej podróżujemy do Chorwacji samolotem, a w przyszłym roku ten trend tylko się pogłębi.

LOT chwali się swoimi wynikami

W poniedziałek narodowy przewoźnik poinformował, że od początku roku do końca listopada przewiózł na trasach między Polską i Chorwacją ponad 100 tys. pasażerów. LOT rozwija swoją siatkę połączeń do tego kraju – przez cały rok lata do Zagrzebia i Dubrownika, a w sezonie letnim dodatkowo do Splitu, Zadaru i Puli.

– W ciągu ostatnich trzech lat LOT bardzo mocno rozwinął ofertę pasażerską. Najwięcej połączeń w tym regionie Europy uruchomiliśmy właśnie z i do Chorwacji, dokąd Polacy lubią jeździć m.in na wakacje. Rejsy cieszą się dużą popularnością, dlatego zamierzamy utrzymać tę ofertę w przyszłym roku – powiedział Michał Fijoł, wiceprezes LOT-u ds. handlowych.

Nie tylko LOT widzi duży potencjał w lotach do Chorwacji, bo duże plany rozwoju w tym kraju ma też Ryanair. To może oznaczać bardzo dobre wieści dla pasażerów z Polski.

Zobacz także

Ryanair uruchomi więcej połączeń do Chorwacji?

Irlandzka tania linia lotnicza do tej pory była obecna w Chorwacji tylko na mniejszych lotniskach, latała m.in. do Zadaru i Puli. Jednak w ostatnim czasie przewoźnik ogłosił, że od czerwca 2019 roku po raz pierwszy uruchomi loty do Splitu i Dubrownika. Na razie siatka połączeń jest dość skromna, bo do Dubrownika i Splitu realizowana będą na razie tylko trasy z Dublina, ale to już dobry początek. Tym bardziej, że Ryanair planuje też rozwinąć swoje operacje z Zadaru – w nadchodzącym sezonie letnim do sezonowej chorwackiej bazy dojdzie przynajmniej 8 nowych tras i nie wszystkie zostały jeszcze ogłoszone.

Wypada mieć tylko nadzieję, że Ryanair dostrzeże potencjał polskiego rynku i w końcu uruchomi bezpośrednie połączenia z Polski i Chorwacji.

Na razie, jeśli chodzi o tanie linie, to sezonowe loty między oboma krajami oferuje jedynie Wizzair, który lata z Warszawy i Katowic do Splitu (loty są realizowane od połowy czerwca do połowy września). 

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC