Zamknij

Wakacyjny raj otwiera się na turystów. Wymagany jest jedynie test na koronawirusa

19.02.2021 12:10
Belize
fot. Shutterstock

Gorący karaibski kraj w końcu otworzył swoje granice dla podróżników. Od teraz wszyscy chętnie mogą wjechać na teren Belize, ale muszą przy tym okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. Turyści powinni również pamiętać o zasadach, które panują w tym kraju w czasie pandemii.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i wciąż przybywa zakażonych osób na całym świecie. W związku z tym wiele państw zamyka granice i wprowadza obostrzenia, które nie pozwalają zagranicznym na przyjeżdżanie na ich terytorium. Są jednak też miejsca, które nieco odpuszczają w tej kwestii. Jednym z nich jest Belize.

Niewielkie egzotyczne państwo leżące w Ameryce Środkowej właśnie otworzyło się dla turystów. Przy wjeździe wymagane jest okazanie negatywnego wyniku badania na COVID-19. Ale to nie koniec rzeczy, o których trzeba pamiętać, wybierając się tutaj na wycieczkę.

Belize otwiera się na turystów. Wymagany jedynie test na koronawirusa

Belize to niewielki kraj w Ameryce Środkowej, który leży nad samym Morzem Karaibskim. Graniczy z Meksykiem i Gwatemalą, i zamieszkuje go nieco ponad 380 tys. osób. Gorące i egzotyczne państwo jest popularnym kierunkiem wakacyjnym wielu osób z całego świata. I wygląda na to, że znów bez przeszkód będą mogły tutaj zawitać.

Środkowoamerykański region otworzył się właśnie na turystów. Mogą oni wjechać do państwa, ale po okazaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa - badanie PCR powinno zostać wykonane maksymalnie 72 godziny przed wylotem, a antygenowe do 48 godzin przed wycieczką. Prócz tego podróżni muszą pamiętać o tym, że mogą nocować tutaj wyłącznie w miejscach zaakceptowanych przez rząd.

Na lotnisku w Belize podróżni są wyrywkowo proszeni o wykonanie drugiego testu. Jeśli wynik okazałby się pozytywny, muszą odbyć 14-dniową kwarantannę w jednym z hoteli wskazanych przez władze. Odbywa się to na koszt przylatującego.

W Belize obowiązuje reżim sanitarny w postaci noszenia maseczek i zachowywania dystansu społecznego. Warto pamiętać, że w kraju wciąż działa godzina policyjna (między godz. 20 a 5 rano).