Zamknij

Bez wizy do USA. Amerykańska ambasada publikuje film instruktażowy

Nina Czochara
29.10.2019 09:04
Statua Wolności
fot. Pixabay

Polacy już niedługo będą mogli wyjeżdżać do USA bez wiz. Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher, udostępniła film pokazujący, jak po wprowadzeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego będzie wyglądało podróżowanie do USA.

Georgette Mosbacher nie ma wątpliwości, że przystąpienie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego to historyczny sukces. "Teraz pracujemy nad tym, aby podróżowanie do USA bez wiz jak najszybciej stało się faktem. Jak to będzie wyglądało? Polecam film @USEmbassyWarsaw!" - pisze na swoim Twitterze Mosbacher. 

Podróże do USA bez wizy: jak będą wyglądały? [WIDEO]

Ambasador USA w Polsce zamieściła na Twitterze film instruktażowy. Dowiemy się z niego krok po kroku, jakie formalności trzeba będzie spełnić, by wyruszyć w podróż do Stanów Zjednoczonych.

Według instrukcji podanych na wideo, osoby posiadające ważną wizę B1 lub B2 będą mogły jechać do Stanów Zjednoczonych na ich podstawie. Pozostałe osoby będą musiały wypełnić internetowy wniosek za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Wniosek będzie dostępny na oficjalnej stronie amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic. 

ESTA kosztuje 14 dolarów (ok. 56 złotych) i upoważnia do wielokrotnego wjazdu na teren USA w ciągu 2 lat. Wniosek o autoryzację trzeba wypełnić co najmniej 72 godzin przed podróżą.

Osoby podróżujące z krajów objętych Programem Ruchu Bezwizowego czeka też kontrola w punkcie wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Jeśli ESTA zostanie odrzucona, trzeba będzie ubiegać się o przyznanie tradycyjnej wizy w ambasadzie amerykańskiej lub konsulacie. Planując studia, pracę bądź wyjazd do Stanów Zjednoczonych na dłużej niż 90 dni, wciąż należy ubiegać się o wizę w określonej kategorii.

Włączenie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego ma nastąpić na początku 2020 roku.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC