Zamknij

Bilety lotnicze na raty? Nowy serwis dostępny jest już w Polsce

Nina Czochara
12.06.2019 09:25
Bilety lotnicze
fot. Shutterstock

Polacy kupują na kredyt nie tylko urządzenia elektroniczne, ale też meble czy produkty luksusowe. Teraz do listy można dopisać jeszcze bilety lotnicze - taką opcję wprowadza holenderska firma działająca na polskim rynku.

Co drugi Polak nie widzi w kupowaniu na raty nic złego. Nie powinien więc dziwić fakt, że powstał pomysł, by w formie ratalnej oferować również bilety lotnicze. Nowe rozwiązanie wprowadza holenderski startup - Flymble. Polska jest jego trzecim rynkiem, po Holandii i Wielkiej Brytanii. Serwis ruszył w naszym kraju kilka dni temu.

Podróże na raty

- Polacy są bardzo otwarci na wszelkie nowości technologiczne. Wystarczy spojrzeć, jak dobrze przyjęły się tutaj płatności zbliżeniowe, telefoniczne czy platformy streamingowe. Dlatego widzimy ogromny potencjał rozwoju w Polsce – powiedział "Rzeczpospolitej" Henry Wynaendts i Vincent Hus, założyciele Flymble. W nadchodzących miesiącach chcemy znaleźć się w pierwszej dziesiątce ulubionych platform podróżniczych Polaków. Mamy też ambitne plany dalszego rozwoju: do końca 2020 r. chcemy działać na co najmniej dziesięciu rynkach – dodają.

Holenderska firma informuje, że za jej pośrednictwem można  wybierać bilety z oferty ponad 530 linii lotniczych z całego świata. W okresach promocyjnych oprocentowanie raty wynosi 0 proc., a w pozostałych – od 6,5 do 10 proc.

Sprzedaż w systemie ratalnym od dekad cieszy się popularnością, ale rynek jak każdy inny zmienia się coraz szybciej. Z danych BIK wynika, że co piąty Polak ma obecnie zaciągnięte kredyty ratalne, a ogółem różnego rodzaju zobowiązania ma 75 proc. osób. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC