Zamknij

Billund i Legoland samolotem. Nowość w siatce połączeń LOT

Redakcja
09.02.2018 11:59
Billund i Legoland samolotem. Nowość w siatce połączeń LOT
fot. Piotr Matusewicz/East News

Już od 2 lipca LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do duńskiego Billund, słynącego z parku rozrywki Legoland. Rejsy będą odbywały się przez cały tydzień, w tym od poniedziałku do piątku nawet dwa razy dziennie. Bilety są już dostępne w sprzedaży. 

Billund to port lotniczy obsługujący kilka miast w Jutlandii, czyli zachodniej Danii, m.in. Esbjerg, Herning, Silkeborg, Horsens, Aarhus i Odense. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się słynny park rozrywki Legoland Billund - największy tego typu obiekt na świecie.

Lot Warszawa-Billund potrwa około 1 godz. 40 min. Połączenia będą realizowane od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Z kolei w soboty i niedziele do dyspozycji pasażerów będzie tylko jeden lot na tej trasie.

W jakich godzinach będą się odbywały rejsy? Od poniedziałku do piątku samoloty z Warszawy będą startować o godz. 8.20 i 17.30, a w drogę powrotną z Billund – o godz. 10.35 i 19.50. W soboty w ofercie znajdzie się tylko rejs poranny, a w niedziele – popołudniowy.

Legoland

Port lotniczy Billund znajduje się w niewielkiej odległości od największego na świecie parku Legoland.  

‧ fot. Pixabay

– Billund jest jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych w Skandynawii, a południowa Jutlandia to jeden z obszarów o najwyższym PKB na głowę w Skandynawii. Co ważne, w zachodniej Danii mieszka kilkadziesiąt tysięcy Polaków – powiedział Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT.

Najnowsza oferta skierowana jest zarówno do pasażerów biznesowych, dla których polski przewoźnik ma atrakcyjne taryfy w klasach biznes i premium, jak też podróżujących w celach turystycznych. 

To już kolejna nowość w siatce połączeń LOT. W tym roku przewoźnik ogłosił rejsy z Warszawy do Skopje (i przywrócił sezonowe połączenie do Podgoricy), na lotnisko Domodiedowo w Moskwie oraz z Krakowa do Budapesztu

Uruchomienie połączenia Warszawa-Billund to element strategii rentownego wzrostu liniii LOT na lata 2016-2020, którą polski przewoźnik konsekwentnie wdraża.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC