Zamknij

Biuro podróży oferuje "wakacje wolne od koronawirusa". Urlop bez maseczek i dystansu

Nina Czochara
13.05.2020 10:26
Wakacje z rodziną
fot. Shutterstock

Biuro podróży i linia czarterowa Corendon chcą sprzedawać "wakacje wolne od koronawirusa". Klienci tureckiego touroperatora mają mieć pewność, że w czasie urlopu nie zarażą się wirusem. Co więcej, będą zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek i zachowywania odpowiedniego dystansu w czasie lotu oraz wakacyjnego wypoczynku. Jak dokładnie będzie to wyglądać?

Biura podróży i linie lotnicze z całego świata szukają sposobu na to, aby przetrwać pandemię koronawirusa i nadrobić przynajmniej część strat związanych z kryzysem. Na przykład w Grecji pojawił się pomysł wprowadzenie "paszportów zdrowotnych" dla przyjezdnych. Taki dokument, nazywany też "paszportem COVID-19", ma być potwierdzeniem, że dana osoba nie jest zakażona koronawirusem. Tureckie biuro podróży Corendon również wpadło na ciekawy pomysł - chce oferować wczasy z gwarancją, że nikt dookoła nas nie jest zarażony. 

Corendon: wczasy bez koronawirusa

Jak podaje portal Aviaton24, jeszcze przed wylotem na wakacje wszyscy pasażerowie będą musieli zatrzymać się w hotelu nieopodal lotniska Schiphol w Amsterdamie, gdzie zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Jeśli wynik okaże się negatywny, klienci biura podróży będą mogli wyruszyć na wymarzone wczasy. 

Tureckie biuro podróży zapewnia stworzenie jak najbardziej bezpiecznych warunków wypoczynku. Plan zakłada regularne testowanie na obecność koronawirusa kierowców autobusu, który dowozi pasażerów na lotnisko, stewardes, pilotów i wszystkich pracowników hotelu. 

W czasie samego lotu linią czarterową personel pokładowy będzie oferował swoim pasażerom regularny serwis, nie będzie też obowiązku utrzymywania bezpiecznego dystansu czy noszenia maseczek. Same testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 mają kosztować klientów ok. 50 euro. 

Biuro Corendon przekonuje, że będzie miało kontrolę nad każdym elementem wyjazdu: przelot będzie realizowany na pokładzie ich czarterowych linii, a pobyt będzie odbywał się tylko w hotelach należących do sieci Corendon. 

- Wakacje w maseczce i z obowiązkiem ciągłego zachowywania dystansu wobec innych, to nie są prawdziwe wczasy. Chcemy, aby nasi klienci mogli swobodnie poruszać się podczas swojego urlopu. Zarówno podczas samego lotu, jak i pobytu w hotelu, goście będą mogli być w pełni zrelaksowani – powiedział Steven van der Heijden, prezes Corendon Dutch Airlines.

Jest jednak haczyk. Wczasowicze przez cały okres pobytu w Turcji nie będą mogli opuszczać kompleksu hotelowego. 

- To konieczne, bo tylko na terenie ośrodka jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwo – wyjaśnił prezes Corendon Dutch Airlines. – Nasze doświadczenia pokazują jednak, że wielu klientów i tak nie opuszcza swojego kurortu podczas wakacji, bo nasze hotele oferują im wszystko, zarówno pod względem oferty gastronomicznej, jak i animacji - dodał. 

Wybór destynacji jest na razie mocno ograniczony. Na początek będzie to popularna turystycznie Turcja, a dokładniej Antalya, gdzie Corendon posiada kilka hoteli. Sieć planuje jednak rozszerzyć w przyszłości siatkę możliwych destynacji m.in. o Ibizę i Curacao.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: Aviation24, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC